Čeprav se vloga klasičnih plakatov ob nadvladi velikih jumbo plakatov danes vse bolj izgublja, pa klasične plakate od njihovih velikih bratov še vedno loči slikovitost. Poljski plakati skupaj z japonskimi, švicarskimi, francoskimi in nemškimi tovrstnimi izdelki sodijo v sam vrh grafične umetnosti, odlikujejo pa jih še zlasti domiselnost, svežina in humor.
Na razstavi so v ospredju dela Mieczyslawa Gorowskega, Romana Kalarusa in Wieslawa Walkuskega.
Zavzet ljubitelj plakatov
Poljske plakate je začel zbirati kustos tokratne razstave Dydo. Leta 1985 je v Krakovu odprl Galerijo plakatov, ki je še vedno edina poljska galerija, posvečena plakatom. Dydo jih je v skoraj 20 letih postavil na ogled že na številnih razstavah, jih uredil v kataloge in knjige ter o njih napisal precej člankov.
Poljaki v gosteh
Poleg že omenjenih avtorjev v Avlu NLB-ja do 12. novembra gostujejo še dela Jana Lenice, Franciszka Starowieyskega, Krzystofa Bialowicza, Wieslawa Grzegorczyzkega, Wladyslawa Plute, Waldemarja Swierzyja, Mieczyslawwa Wasilewskega, Satsysa Eidrigevičiusa, Leszeka Wišniewskega in Wiktorja Sadowskega.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje