Ti letos praznujejo stoletnico, obletnico pa so med drugim proslavili z živo strukturo Bridges & Beyond (Mostovi & prek), ki si jo je zamislila slovenska umetnica Nataša Prosenc. V skulpturi Connected - A Living Sculpture/Human Bridge sodeluje sto ljudi, pokritih z rdečo tkanino. Udeleženci so z ramo ob rami stali na mostu, namen dogodka pa je opozoriti na povezave med ljudmi v družbi, v kateri prevladujeta individualizem in sovražnost.
"Spopasti se ne znamo le z osamljenostjo""Skulptura odpira tudi vprašanje, kako se bo v prihodnosti v zahodni družbi izražala potreba po vzpostavljanju odnosov in kako bomo te odnose uresničevali. Spopademo se namreč lahko prav z vsem, samo z osamljenostjo ne," je o ideji, ki jo je vodila pri ustvarjanju za stoletnico, povedala Procenčeva.
Premikanje meja sprejetega
Umetnica, ki se je prek Atlantskega oceana prvič podala leta 1997, ko je dobila Fulbrightovo štipendijo, zdaj največ ustvarja prav v ZDA. Intenzivno se posveča filmskemu in videoustvarjanju, s svojimi instalacijami pa se trudi premikati meje do zdaj sprejetega. Za videoinstalacijo Gladiatorji, ki je Slovenijo leta 1999 predstavljala na Beneškem bienalu, je prejela tudi nagrado Prešernovega sklada.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje