Foto:
Foto:
Igor Štromajer in Brane Zorman - osvajalca milanskega gledališča pri delu

Ljubitelji sodobne umetnosti lahko projekte, ki so v zadnjih 9 letih nastali v okviru virtualne baze Intima, spoznajo v galeriji La Galerie du Triangle. Svoje bogate izkušnje z delovanjem v svetu intermedijskega performansa pa bo Štromajer predstavil tudi študentom smeri Novi mediji, saj je zanje pripravil 3-dnevno delavnico.

Zgodovina interkinetičnega baleta
Štromajerjevo popotovanje po Franciji se bo nadaljevalo 30. marca v Lillu, kjer bo z Intimo sodeloval na 5. lillskem festivalu kratkometražnega filma. V severozahodnem francoskem industrijskem središču bo Štromajer prikazal zgodovino nastajanja zadnjega projekta Intime - Ballettikke Internettikke: illegallikke robottikke.

Ballettikko Interkinettiko je Štromajer zasnoval skupaj z Igorjem Zormanom in uemtnika sta lanskega novembra v gledališču Teatro alla Scala v Milanu izvedla z brezžičnim daljinskim upravljalcem vodeno baletno invazijo.

Neposreden prenos invazije
V okviru nenavadnega in v svetu multimedijske umetnosti odmevnega projekta sta dva robota nenapovedano vdrla v kuhinjo gledališke stavbe. Na glavah humanoidov so bile pritrjene kamere, ki so omogočale neposredno spremljanje dogajanja na svetovnem spletu.

Kuhinja - svet prihodnosti v malem
Štromajer in Zorman pa si kuhinje kot prostora invazije robotov nista izbrala po naključju. Kuhinja gledališča je namreč simbol klinične čistoče, delo v njej je popolnoma avtomatizirano in v glavnem ga opravljajo sodobni gospodinjski aparati. Na ta način je kuhinja prostor, ki skoraj uteleša naše predstave o svetu v prihodnosti, ki naj bi ga obvladovali roboti in kjer nobeno delo ne bi več zahtevalo moči človeških rok.