Na razstavi so na ogled postavili vitražno okno z graviranim steklom z motivi zodiaka in jedkana stekla. Čeprav sta umetnika ustvarjala v različnih obdobjih, ju druži tako steklo kot medij njune ustvarjalnosti kot tudi dejstvo, da sta zaradi kakovosti del prodrla daleč prek meja svoje države.
I. F. Klein, ki je po mnenju nekaterih po krivici zamolčan in pozabljen, je deloval v 30. letih 20. stoletja v Ljubljani, zapustil pa je velike steklarske mojstrovine. Eno od njegovih del danes krasi zbirko muzeja v Leipzigu, delo pa se uvršča v sam vrh takratne evropske steklarske dediščine.
Eden redkih, ki nadaljuje tradicijo
Tradicijo umetnosti krasilnih tehnik na steklu ohranja mojster Aleš Lombergar, ki je eden redkih Slovencev, ki se še ukvarjajo z okrasnim jedkanjem stekla. Na razstavi se predstavlja s stekli, ki so bila izdelana posebej za razstavo v Dubaju. Gre za arabesko, obdelano s posebnim postopkom jedkanja s pozlato, ki ustvarja izjemen občutek tretje dimenzije, ter jedkan zemljevid Arabije, izdelan po motivu lesoreza iz leta 1653. S svojimi deli in z razstavljanjem v Dubaju je pritegnil veliko pozornost arabske javnosti, tokrat pa se prvič predstavlja tudi slovenskim ljubiteljem umetnosti. Razstava je namreč prva tovrstna pri nas.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje