Godbold naj bi naslednje 3 tedne preživel v družbi britanskih politikov vseh strankarskih pripadnosti in izdelal nekaj politično nevtralnih podob Velike Britanije na poti proti volitvam 2005.
Gol politik je pošten politikČeprav naj bi imel Godbold proste roke, pa je odbor prva dva osnutka že zavrnil. Prvi osnutek je študija anatomije telesa neznanega politika, zavrnjen pa je bil zaradi prikazovanja golega telesa. Godbold je pojasnil, da je s sliko golega politika želel le prikazati idejo »politics stripped bare« (do golega slečena politika), ki jo razglašajo britanski politiki in ki naj bi sporočala, da sodobni politiki ničesar več ne skrivajo in vse odločitve sprejemajo pred očmi javnosti.
Vulgarna beseda žali politike
Drugi Godboldov osnutek je bil zavrnjen, ker je na njem zapisana besedica »bastard« (pankrt) in naj bi bil tako preveč nespodoben in vulgaren. Odbor pa tudi meni, da bi beseda lahko ranila čustva politikov, ki se na volitvah potegujejo za vstop v parlament, čeprav prav noben motiv na sliki ne namiguje, na katero stranko ali politika bi žaljivka utegnila leteti.
Popolnoma nevtralna podoba volitev
Kot uradni slikar britanskih volitev mora biti Godbold pri svojem delu nepristranski, to pa naj bi bila tudi edina omejitev njegovi domišljiji. Po zavrnitvi prvih osnutkov pa je predsednik omenjenega parlamentarnega odbora Tony Banks postavil še dodatni pogoj. Dejal je, da morajo biti slike dober zgodovinski dokument letošnjih volitev ter da ne smejo nikogar napadati.
Vedno bo nekdo užaljen
Godbold pa se je na izjavo hitro odzval in za britanski časnik Guardian povedal, da je nemogoče, da se ob njegovih slikah nihče ne bi čutil vsaj malo užaljenega, saj so kandidati za poslanska mesta v predvolilnem obdobju pod hudim stresom in si včasih kot žalitev razlagajo že najbolj nedolžne šale.
Dodal je še, da če bo njegovo sodelovanje z odborom napredovalo na sedanji način, bo ob koncu volitev v njegovem ateljeju ležala gora zavrnjenih slik, odbor pa bo sprejel le eno ali dve.
V prvo je šlo gladko
David Godbold je šele drugi uradni slikar volitev. Leta 2001 je mesto pripadlo Jonathanu Yeu, sinu enega od torijskih parlamentarcev. Yeo odboru ni delal problemov, saj je ubral najlažjo in najmanj sporno pot in na platnu ovekovečil portrete voditeljev treh glavnih britanskih političnih strank.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje