V Galeriji Kresija so odprli fotografsko razstavo Tomaža Berčiča z naslovom Tempus fugit. Avtor, uveljavljen predvsem v portretni fotografiji, projicira videnje ljudi, ki jih je srečal s svojo kamero, in nam "skozi oči enookega" predstavlja njihove ujete trenutke in usode, so ob razstavi zapisali v Galeriji Kresija.
Socialni naboj črnobelih portretov
V poklicnem življenju grafičnega oblikovalca fotografu "komercialna fotografija ni tuja, notranje zadovoljstvo pa mu nudi predvsem izrazna fotografija, kjer se lahko predstavi kot individuum in projicira gledalcu svoj pogled na realnost trenutka", ugotavljajo v galeriji. "Subjektivno dojemanje časa in okolice ter empatija so Berčiča sčasoma spontano pripeljali do svojstvene zvrsti fotografske umetnosti," so prepričani v galeriji, ob čemer še posebej izpostavljajo fotografovo portretiranje soljudi, ki ima največkrat poudarek "na socialnem naboju".
Pričujoča razstava je nastala v sodelovanju z Zavodom za oskrbo na domu in njihovimi varovanci. Portreti so izdelani kot triptihi, ki na dokumentarno filmski način predstavljajo ostarele, ki s pomočjo zavoda ostajajo aktivni člani družbe. Varovanci so predstavljeni v svojem domačem okolju, kjer tudi prebivajo. "Kljub starosti, ki se je dobro zavedajo in jim včasih povzroča težave, poskušajo biti enakovredni člani družbe," je ljudi na svojih fotografijah predstavil avtor.
Tomaž Berčič se je rodil leta 1968 v Ljubljani. Fotografsko pot je začel že ob koncu osnovne šole. Njegova dela največkrat zajemajo karakterne portrete v črnobeli tehniki, zgodbe pa so velikokrat povezane s človeškimi usodami.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje