Alenka Premru se bo predstavila z vidodelom Nostalgija. Foto: Mestna galerija LJ
Alenka Premru se bo predstavila z vidodelom Nostalgija. Foto: Mestna galerija LJ
Številni umetniki predstavljajo na videofestivalu svoja razmišljanja o naravi in njenih elementih. Foto: RTV Slo

Na postavitvi so razstavljena videodela, v katerih avtorji obravnavajo podobe iz žive in mrtve narave. Dela, ki predstavljajo razmislek o naravi in nravi, so razstavljena v treh prostorih.

Glasba, ples in animacija
Vesna Čadež je svoje delo, ki ga sestavljata dve sočasni videoprojekciji, posneti v mestnem in naravnem okolju, poimenovala Sinhronija, Miran Brumat in Boštjan Perovšek pa se predstavljata s skladbo o boju za življenje Sound of Pillar. Andreja Eržen je v svojem videu Stying alive digitalno prepletla izseke filmov različnih avtorjev in računalniško animacijo, slednje pa je za predstavitev svojih razmišljanj o sekvencah iz narave Puna Syndica uporabila tudi Milanka Fabjančič. Odnos med figuro in ozadjem prek plesnih posnetkov v svojem videu Body Signe Hypno Trance predstavlja Barbara Jurkovšek, Judita Kavčnik pa je svoja premišljevanja o trenutku mirovanja naslovila Rekviem.

Bivanje in drugačen pogled na svet
Z delom Seven Views of 'Yet-oguz' Mount se predstavljata kirgiška umetnika Gulnara Kasmaileva in Muratbek Djoumalie, v videu Abysos pa se je Toni Meštrović iz Hrvaške ukvarjal z morjem. Pri izdelavi projekcije na sliko Nevidne razšežnosti bivanja sta sodelovala Olga Pirih in Vladimir Ristič. Z rušenjem in propadom se ukvarja videoposnetek Kocke Uroša Potočnika, skozi otroške oči pa se je v svet s posnetkom Nostalgija uzrla Alenka Premru.

Umetnikova izpovedovanja
Robertina Šebjanič je za video 2 + 6 uporabila fotografije, ki jih je posnela na prostoru Kolizeja. Na misel Rogerja Garaudyja se je pri ustvarjanju svojega videa Rojstvo smrt naslonil Jurij Selan, Miha Vipotnik se predstavlja z delom Atmosfera, Gaja Zornada pa s pripovedjo in izpovedjo umetnika, ki jo je poimenovala Kabinetni ljudje.