Z razstavo so v galeriji tudi sklenili programski ciklus letošnjega leta. Na razstavi si je med drugim mogoče ogledati dela Bogdana Borčiča, Jožeta Ciuhe, Andreja Jemca, Metke Krašovec, Lojzeta Logarja, Nataše Mirtič, Franka Vecchieta, Saša Vrabiča in Zore Stančič. Postavitev je v znamenju slovenske grafične ustvarjalnosti zadnjih štirih desetletij.
Razstavo, ki jo je zasnovala kustosinja Alenka Domjan, so avgusta predstavili tudi v mestnem muzeju v Singnu v Nemčiji. Na ogled so dela pomembnih slovenskih avtorjev, ki prikazujejo zgodbo o sodobni slovenski grafični umetnosti, ki je rasla iz predvojne tradicije.
Osrednja predstavljena obdobja
Razne tematike prikazuje vrsta aktualnih umetniških tokov. Kustosinja razstave je v spremnem besedilu izpostavila nekaj glavnih potez predstavljenih obdobij.
Generacija šestdesetih let po besedah Domjanove velja za najmočnejšo strnjeno skupino, ki je hlastno vsrkavala pobude in inovacije svetovne umetnosti ter hkrati zrla h koreninam domače tradicije. Dela sedemdesetih let odslikujejo pop-artizem in ironično distanco do potrošniške družbe, osemdeseta so bila zaznamovana s silovitim pohodom slikarstva t. i. nove podobe, energijo predhodnih grafikov in njihove umetnosti pa je vsrkala mlada generacija, ki je dinamično in samozavestno.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje