Med 22 prispelimi prijavami je izbirala mednarodna strokovna žirija, v kateri so kritičarka in kustosinja Barbara Borčić, kustosinja Mojca Grmek in umetnik Dalibor Martinis. Kot so sporočili iz Zavoda P.A.R.A.S.I.T.E., ki natečaj razpisuje v sodelovanju z Residency Unlimited in Trust for Mutual Understanding iz New Yorka, je žirija med prijavljenimi umetniki in njihovimi deli izbrala videospot, eksplicitne prizore, odsevanje svetlobe in intervencije v javni prostor.
Slikarka Nika Ham (1991) je diplomirala na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje, kjer končuje magistrski študij. Študijsko se je izpopolnjevala na Winchester School of Art v Angliji. Med študijem je sodelovala na več skupinskih in samostojnih razstavah, od leta 2016 pa dela kot vodja grafičnega oddelka za filmski festival LET'S CEE na Dunaju. V zadnjih letih se posveča tudi videu, digitalni umetnosti in performansu. S svojim telesom orisuje prostor kulturnih institucij, se spravlja v nekonvencionalne situacije, za video pa uporablja posnetke nadzornih kamer in dobi poglede, ki so navadno dostopni le "nadzorovalcu". Sodeluje tudi z umetniško skupino Laibach in dela v Moderni galeriji.
Umetnik Danilo Milovanović (1992), čigar delo je povezano z intervencijami v javni prostor, je končal študij na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani, trenutno pa tam opravlja še podiplomski študij. Sodeloval je na več skupinskih in samostojnih razstavah, v letih 2016 in 2017 je bil na študentski izmenjavi v Pragi.
Vizualna umetnica Špela Škulj (1982) deluje v polju sodobne fotografije in videa. Njeni umetniški projekti so najbližje osebnemu dokumentarizmu, v njih pa se večkrat pojavi tema ekologije in nepovratnega vpliva človeka na naravo. Sodelovala je na več skupinskih in samostojnih razstavah doma in v tujini.
Fotograf Tadej Vaukman (1984) je neodvisni umetnik, ki se v svoji praksi posveča dokumentarni in ulični fotografiji, skozi katero beleži subkulturno popularno kulturo in fenomene družbenega obrobja. Sodeloval je na več skupinskih in samostojnih razstavah doma in v tujini ter je ustanovitelj založniškega projekta 585 ZINES. Leta 2015 je izdal debitantsko fotoknjigo Dick Skinners, lani pa še drugo, naslovljeno Grandheroes. Obe knjigi sta izšli pri Rostfrei Publishing.
Razpis za nagrado OHO je namenjen vizualnim umetnikom do 40. leta starosti, ki delujejo v mediju slikarstva, kiparstva, grafike, risbe, instalacije, fotografije, videa, novih medijev in performansa. Nagrado podeljujejo za kakovostno in inovativno umetniško delo, ki je nastalo v minulih dveh letih.
Dobitniku bodo omogočili umetniško rezidenco v New Yorku, predstavil se bo tudi na samostojni razstavi v Galeriji P74. Nagrado bodo letos podelili že 14. leto zapored, lani jo je prejela Neža Knez.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje