V Galeriji ljudi pozivajo, naj do 10. junija pošljejo do 30 izvirnih fotografij, posnetih v poljubnem slogu in tehniki.
Cilj projekta je sestaviti in predstaviti vizualni arhiv obdobja od marca 2020 do aprila 2022, s poudarkom na pomenu fotografije za dokumentiranje in vrednotenje družbenih dogodkov. Gre za čas, ki ga je močno zaznamovala pandemija covida-19, hkrati pa so v Sloveniji potekali številni shodi, protesti, državljanske neposlušnosti in druge oblike upora, so zapisali v galeriji.
Oblikovali so delovno skupino 19 profesionalnih in ljubiteljskih fotografov različnih generacij, ki so redno fotografirali proteste in bodo sooblikovali razstavo s kuratorjema Julijo Hoda in Metodom Blejcem.
Iščejo različne zorne kote in stališča
Izbrane fotografije bodo predstavljale raznolikost protestov ne glede na politično pripadnost ali ideologijo. Poleg družbeno-kritičnih vsebin bodo izpostavili tudi pomen kritične presoje in estetike pri predstavljanju tega obdobja slovenske zgodovine.
V drugem delu zbiranja gradiva pa se obračajo na vse, ki so v tem obdobju prisostvovali in fotografirali dogajanje na demonstracijah ter bi želeli predstaviti svoje delo na razstavi. Kuratorja razstave bosta po pregledu prejetega gradiva do konca junija stopila v stik z avtorji izbranih fotografij.
Fotografije bodo na razstavi, ki bo na ogled od 24. septembra, predstavljene v tematskih sklopih, ki bodo ponazarjali različne elemente protestov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje