Umetniška dela pa bodo lahko v dodatnih prostorih varno čakala na končano prenovo profesionalnih depojskih prostorov.
Kot so še sporočili z Mestne občine Maribor, so gradbena, obrtniška in instalacijska dela začeli že lani. Med drugim so izvedli rušitvena dela, odstranili staro opremo in talne obloge, očistili so klet, sanirali pa tudi razpokane, votle in namočene omete.
Prav tako so izvedli drugim betonska in zidarska dela, urejeno je bilo interno kanalizacijsko omrežje na obstoječih sanitarijah, nameščena sanitarna oprema in položeni talna in stenska keramika. V pisarniških prostorih so namestili nove pode, ob razvodih elektroinstalacij so vgradili plinski kondezacijski kotel in uredili ogrevanje v prebeljenih prostorih.
Stroški posegov, ki jih je izvedlo podjetje Gabrič, so znašali nekaj manj kot 120.000 evrov in so jih v celoti pokrili iz proračuna mariborske občine.
Na občini so spomnili, da so v zadnjih letih sanirali že več drugih kulturnih objektov – Sinagogo Maribor, Pokrajinski muzej Maribor in Čeligijev stolp. Izvedli so tudi razpis za oddajo umetniških ateljejev, vzpostavljena je nova vsebina na področju kulture – Muzej najstarejše trte na svetu, obnovljen in kulturi namenjen je tudi Sodni stolp.
V sklopu obnove Vojašniškega trga so obnovili objekt Tri babe, kjer zdaj med drugim domuje tudi lutkovni muzej Lutkovnega gledališča Maribor. Na tem območju je zaživelo še novo kulturno središče, ki prepleta dogajanja in prostore, Kulturna četrt Minoriti. Največji infrastrukturni projekt na področje kulture v Mariboru pa je aktualna gradnja Centra Rotovž.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje