"Denar bomo namenili za promocijo letenja, za subvencioniranje posameznih vrst letenja, del bomo porabili tudi za opremo, predvsem za modifikacijo instrumentov v letalih in za povečanje varnosti. Razmišljamo pa tudi o nakupu novega oziroma novejšega letala," je povedal predsednik ajdovskega aerokluba Andrej Trošt. Načrtujejo, da bodo nekaj denarja vložili tudi v samo infrastrukturo, saj je letališče potrebno vzdrževanja.
V Aeroklubu Josip Križaj, ki deluje že od obdobja med obema svetovnima vojnama, je trenutno okoli 60 aktivnih članov. V njihovem hangarju so tri motorna letala, eno ultra lahko letalo, jadralna letala in dva motorna zmaja. Poleg športnega letenja člani kluba opravljajo tudi komercialne polete.
Med člani ajdovskega kluba je tudi Ivo Boscarol, ki je donacijo namenil za nadaljnji razvoj letalstva v Ajdovščini. "S hčerko sva se odločila, da bova donirala denar širšim projektom, in že ob podpisu velike donacije ajdovski občini sva napovedala, da to ni bila zadnja donacija v javno dobro," je povedal Boscarol.
Povedal je še, da ena od dejavnosti v aeroklubu žal izumira. To sta tehnična kultura in izobraževanje mladih, ki po njegovem mnenju vse prepogosto izberejo sedenje pred računalniškimi zasloni pred neko dejavnostjo. "Tehnična kultura in praktična znanja vse bolj postajajo spomin na čase, ki so tudi mladim dali veliko zagona in veliko znanja za poznejše življenje. Take institucije pa žal nimajo več takih prihodkov, takega denarnega priliva, kot so jih imele nekoč, zato potrebujejo donacije za obstoj in razvoj," je še povedal.
Po 25-milijonski donaciji za gradnjo novega zdravstvenega doma, reševalnega helikopterskega centra in ozelenitev mesta sta Boscarolova večje donacije namenila tudi Škofijski gimnaziji Vipava in domači cerkvi v Šturjah za nakup novih zvonov in ureditev razmer v Marijinem domu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje