Kot je poročal novinar Radia Slovenija Marko Škrlj, je imelo možnost udeležbe na referendumu približno 13 tisoč upravičencev. Odziv je bil izjemno nizek, saj ni bil dosežen kvorum petine upravičencev. Za občinski zavod se je sicer odločilo 80 odstotkov udeležencev referenduma.
"Objava gre takoj v Uradni list, tako da bo odlok tudi začel uradno veljati. Potem gre takoj za tem razpis za direktorja zavoda, ki bo začel pripravljati vse podrobnosti za nadaljnje zaposlitve, ker 1. 6., 1. 7. naslednjega leta bo hitro tukaj in mi moramo biti pač pripravljeni, da bomo najprej prevzeli, kar se tiče oskrbe na domu, potem pa nege na domu in tudi dodajali vse druge storitve, ki jih predvideva zakon o dolgotrajni oskrbi," je za Radio Slovenija povedal kočevski župan Gregor Košir.
Direktor zavoda Jutro Gregor Levič pa meni, da je bil odlok o ustanovitvi občinskega javnega zavoda prvič uveljavljen nezakonito.
"Drugič bo verjetno zakonito, vendar ima pa v svoji vsebini določilo, ki je protipravno, in to kaže na nadaljnje zaplete in morebitno škodo za občane in pa za občinski proračun," pravi Levič in napoveduje, da bo zavod Jutro v skladu s koncesijsko pogodbo svojo dejavnost kljub vsemu opravljal do leta 2028. Občina Kočevje pa na tega ne namerava sprejeti, zato skoraj gotovo sledijo dodatni pravni zapleti.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje