Na novomeški komunali so pojasnili, da je Mestna občina Novo mesto v letih 2019 in 2020 naselje opremila z javnim vodovodom. Narejenih je bilo 77 vodovodnih priključkov. Ker se je na črno priključilo večje število gospodinjstev, se je v zadnjih dveh letih občutno povečala izguba vode v tem naselju, kar povečuje stroške oskrbe s pitno vodo in vpliva na zneske komunalnih položnic vseh prebivalcev v občini.
Z Mestno občino Novo mesto, ki je lastnik infrastrukture, in z novomeškim centrom za socialno delo so zato letos pripravili načrt reševanja tega vprašanja. Večkrat so obiskali naselje in prebivalcem predlagali, naj vodovodne priključke legalizirajo, za kar je pogoj podpis pogodbe in plačilo prispevka, namenjenega za ureditev merilnega mesta.
Od 32 gospodinjstev z nezakonitimi priključki jih je 14 gospodinjstev pozivu sledilo in so njihovi priključki urejeni. Druge so pisno obvestili, da je zadnji rok, da pristopijo k ureditvi priključka, 16. november. Hkrati so jih obvestili, da bodo sicer priključke 18. novembra odklopili.
Na novomeški komunali so ob tem ocenili, da bi bilo, če ne bi ukrepali, nekorektno tudi do tistih, ki v naselju plačujejo vodo. "V nasprotnem primeru bi povzročili, da ne bi nihče več plačeval vode," menijo. S tem v povezavi pa so na Policijsko postajo Novo mesto pred časom posredovali tudi kazensko ovadbo za krajo vode.
Kot je v odzivu povedal romski svetnik v novomeškem občinskem svetu Duško Smajek, so že pred časom kljub več dodatnim priključitvam na en priključek uredili plačevanje vode, vendar – kot kaže – pozneje nekateri porabe vode niso plačali.
Kaj točno se je dogajalo, romski svetnik niti ne ve, a ob tem poudarja, da je bil dogovor tak, da ima pravico do vode vsak. Njega nihče iz novomeške občine ni obvestil o tem, da naj voda ne bi bila plačana, pa tudi ne o izvedenem ukrepu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje