Za referendum ni pravne podlage, je na novinarski konferenci v Črnomlju pojasnila županja Mojca Čemas. Po njenih besedah so pobudo zavrnili, ker ne gre za tematiko, ki bi bila v pristojnosti občine, zato občinski svet o njej ne bo odločal.
Civilna iniciativa proti migrantskemu centru v Beli krajini se je za vložitev pobude za izvedbo občinskega referenduma glede njegove postavitve odločila, ker menijo, da bi o tem morali odločati občani, in ne peščica občinskih svetnikov, je pred dnevi povedala predstavnica pobudnikov Maja Kocjan.
Črnomaljski svetniki so namreč na svoji zadnji novembrski seji z večino sprejeli sklep o migrantskem centru na tem območju, proti so bili le svetniki SDS-a. Da bi šlo za nastanitveni center, so odločno zavrnili, pristali so le na možnost sprejemno-registracijskega centra in še to zgolj v primeru izredno okrepljenih migracij na svojem območju in ko domača policija tega ne bi več zmogla. Enak sklep je oktobra sprejel tudi črnomaljski varnostni sosvet.
Zadevo bodo predali pravnikom
Civilna iniciativa proti migrantskemu centru v Beli krajini nad odločitvijo o zavrnitvi referendumske pobude ni presenečena. Kot so zapisali v iniciativi, je županja "že doslej poteptala vsako voljo občanov in občank glede migrantov". Je pa po njihovi oceni nerazumljivo, da občani pri tej odločitvi nimajo besede.
V nadaljevanju zahteve za referendum gre za pravna vprašanja, zato bodo stvari v reševanje predali pravnikom. Ob tem pa dodajajo, da vztrajajo, "da naj o migrantskem centru na območju občine odločajo ljudje, zato bodo šli do konca".
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje