Nekaj več kot sto preostalih delavcev je predlog za stečaj vložilo po neuspešnih prizadevanjih vodstva družbe za rešitev iz večletne agonije, zdaj pa se je našlo nekaj pogumnih posameznikov, ki nameravajo obuditi vsaj del proizvodnje.
Pet že pred začetkom stečajnega postopka zaposlenih v Brestu je prepričanih, da bodo lahko vnovič pognali vsaj del proizvodnje, zato so s še enim poslovnim partnerjem že ustanovili novo podjetje ter s stečajnim upraviteljem podpisali pogodbo o enoletnem najemu prostorov in opreme. Te dni opravljajo remont strojev, prihodnji teden pa naj bi proizvodnja tudi dejansko stekla.
Podobni izdelki kot nekdanji Brest
Eden od družbenikov, Andraž Opeka, optimistično pravi: "Posli so v glavnem dogovorjeni, proizvodnja je bila še v dobri kondiciji, zato smo se odločili, da jo je vredno tudi zagnati."
Podjetje BestWood bo za že znane kupce izdelovalo podobne izdelke kot nekdanji Brest, k pogumni odločitvi pa je pripomoglo dejstvo, da vsi izhajajo iz stroke: "Živimo z lesarstvom, v tem poslu smo že 20 in več let, tako da bi nam bilo žal, če bi ta posel propadel."
Stečajni upravitelj razmišlja o upnikih
Andrej Razdrih, ki ga je za stečajnega upravitelja Bresta imenovalo ljubljansko okrožno sodišče, upa, da bo novemu podjetju uspelo ne le zaradi delavcev, temveč tudi zaradi stečajnih upnikov, katerih koristi mora zastopati: "Morate vedeti, da se delujoča tovarna seveda proda bistveno bolje in so upniki bolje poplačani, kot če tovarna ne deluje, če so zapuščene hale in ugasli stroji."
Novo podjetje bo ob zagonu proizvodnje zaposlilo od 20 do 30 ljudi, kar bo vsaj delno omililo stisko nekaj več kot sto delavcev, ki so ob stečaju Bresta ostali na cesti.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje