Program je pripravilo podjetje GE projekt iz Ljubljane, med drugim pa predvideva zunanjo in notranjo prenovo ter energetsko sanacijo stavbe.
Obnova 135 let stare in slabo vzdrževane občinske stavbe je predvidena v več fazah. V prvi, ki so jo začeli lani, načrtujejo statično stabilizacijo temeljev, nato sta predvideni obnova pročelja in zamenjava ostrešja. Sledile bodo obnova dotrajane električne napeljave, vgradnja prisilnega prezračevanja z rekuperacijo in ureditev centralnega hlajenja.
Rešiti bo treba tudi težave z radonom, saj so ugotovili, da je pod lesenim podom nepodkletenih prostorov pritličja nasip premogovnih odpadkov, ki vsebujejo radioaktivni plin radon.
Ureditev strehe in pročelja načrtujejo v letošnjem letu, ureditev kleti, temeljev in sanacijo radona pa v letu 2023.
S prenovo želijo preprečiti nadaljnje propadanje stavbe in poskrbeti za spomeniško-kulturno dediščino mesta. Omogočiti želijo tudi primernejše delovne pogoje zaposlenih in zmanjšati toplotne izgube.
Župan Vladimir Prebilič je lani dejal, da se organom, ki delujejo v stavbi, med obnovo ne bo treba seliti na drugo lokacijo, tudi storitve za občane naj bi potekale čim bolj normalno. Bo pa potrebna reorganizacija dela.
Po v četrtek potrjenem investicijskem programu je ocenjena vrednost naložbe dva milijona evrov. Občina Kočevje naj bi prispevala 56 odstotkov, ministrstvo za javno upravo 24, ministrstvom za pravosodje pa 20 odstotkov sredstev. Del sredstev naj bi pridobili iz kohezijske sheme in Eko sklada.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje