Naložba se je med izvedbo podražila za približno desetino, na okoli 3,6 milijona evrov. Denarno sta jo podprla evropski kohezijski sklad in država.
Evropski kohezijski sklad bo za naložbo prispeval približno 1,6 milijona evrov, država pa približno 280.000 evrov. Preostanek potrebnega denarja je zagotovila občina, je na današnji novinarski konferenci ob koncu projekta navedel črnomaljski župan Andrej Kavšek.
Kot je ocenil, gre za pomemben projekt, med katerim so na enajstih ločenih območjih dogradili skupaj šest kilometrov fekalne kanalizacije in zgradili osem črpališč v jaških.
V sredo končan projekt bo bistveno prispeval k razbremenitvi rek Lahinja in Dobličica s komunalnimi odplakami. Z izvedenimi deli pa so stopnjo priključenosti na javno kanalizacijsko omrežje v Črnomlju s skoraj 89 odstotkov zvišali na nekaj več kot 98 odstotkov, je navedel župan.
Na črnomaljsko kanalizacijsko omrežje so na novo priključili 200 objektov z več kot 600 prebivalci. Komunalno omrežje so uredili, prenovili ali dogradili na območju ulic Na bregu, Pod mestnim jedrom, Pod gozdom, Nova Loka, Danila Bučarja, Ulica heroja Jožeta Mihelčiča, Grajska cesta, Pri stadionu, Pri mostu, Čopova ulica, Marentičeva ulica, Ulica Marjana Kozine, na delu območja Majer, na območju zazidalnega načrta Drage, na Semiški cesti in spodnjem delu Ločke ceste.
Kavšek je dodal, da bodo urejanje kanalizacije nadaljevali tako v mestu, kjer nekaj odmaknjenih hiš še ni priključenih nanjo, kot v preostali občini. Na tej priključenosti na kanalizacijo nekoliko presega polovico, radi pa bi tudi ustrezno zaščitili območje belokranjskega endemičnega in z neprečiščenimi odplakami močno ogroženega črnega močerila.
Na občini si sicer prizadevajo za boljšo komunalno in vodovodno povezanost na območju celotne občine. Redno tudi pripravljajo projekte in spremljajo razpise za njihovo sofinanciranje, je še zagotovil Kavšek.
Po besedah vodje infrastrukturnega projekta Vinka Kuniča s črnomaljske občinske uprave bodo problem priključenosti na kanalizacijsko omrežje na območju vse občine skušali reševati tudi na območjih, kjer bi bila gradnja kanalizacijskega omrežja preveč težavna in zaradi tega predraga. Tam se naj bi predvsem zatekli k malim čistilnim napravam, katerih namestitev naj bi bila tudi do trikrat cenejša, je še dejal Kunič.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje