V Ljubljani v zadnjem času kar nekaj skupin nezadovoljnih občanov prek civilnih pobud opozarja mestno vodstvo, da se ne strinjajo z nekaterimi potezami. Tako so se prebivalci Guncelj in Stanežič združili proti postavitvi centra za ponovno uporabo v njihovi bližini, v Šiški nekateri protestirajo zaradi krčenja storitev v tamkajšnjem zdravstvenem domu.
Prebivalce Rožne doline pa motijo neznačilne gradnje, ki kvarijo zunanjost te nekoč elitne ljubljanske četrti.
1400 podpisnikov peticije
Nekoč delavsko predmestje je v obdobju med vojnama zraslo v elitno naselje, kjer so nekatere najlepše vile v mestu. Omenimo samo vilo Podrožnik, staro Vidmarjevo vilo, Hribarjevo vilo Zlatico in Vilo Marija Vera. Mnoge so izgubile svoj nekdanji lesk, a vrednost zemljišča je ostala in na njihovem mestu so zrasle nove vile, točneje "vila bloki". Njihovi prebivalci so še vedno v Rožni dolini, a imajo manj vrtov kot drugi, do njihovih stanovanj pa vodijo dvigala.
Podoba Rožne doline se spreminja, kakovost življenja se slabša, padajo tudi cene nepremičnin, ugotavlja več kot 1400 podpisnikov Peticije za sonaravni razvoj Rožne doline.
Mesto je lani, kljub poprejšnji ureditvi okolice in postavitvi igral, prodalo tudi Habjanov bajer, ki je naravni zadrževalnik vode. Tudi tam naj bi zrasli "vila bloki", prebivalci Rožne doline pa se bojijo, da bi v primeru melioracije voda ob dežju zalila predele južno od prihodnjega naselja.
Prostorski načrt sprejet že pred sedmimi leti
Člani pobude od mestnega vodstva zahtevajo, naj ustavi vsakršno pozidavo parcel nad 40 odstotki zazidalne površine in v višino omeji zidavo na največ 11 metrov.
Videli bomo, kako in koliko lahko občina še ukrepa, glede na to, da je bil prostorski načrt sprejet že pred sedmimi leti in da takrat temu niso posvečali veliko pozornosti.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje