Po posodobitvi kotlovnice pred dvema letoma je zdaj glavni energent za daljinsko ogrevanje na Ptuju lesna biomasa, samo v manjšem obsegu pa zemeljski plin, je pojasnil direktor podjetja Javne službe Ptuj Alen Hodnik.
"V preteklosti nam je s posodobitvijo kotlovnice uspelo zajeziti podražitve, ki so bile povezane z nihanjem cen zemeljskega plina na trgu. Bolj ko ne nam uspe to obvladovati z dobavo lesnih sekancev iz lokalnega okolja," je pojasnil za Radio Slovenija.
Posledično bo letošnjo kurilno sezono ogrevanje na Ptuju cenejše, saj bo nižji vsaj variabilni del. "Zdaj imamo ugodno variabilno ceno, to je dobrih 66 evrov na megavatno uro, kar mislim, da se bo lepo pokazalo na končnih položnicah pri občanih," je dejal Hodnik.
Koliko nižja bo cena, pa je odvisno tudi od navad ljudi, je poudaril. "Cena je nižja in bodo prihranki na tem delu vidni, seveda pa vedno pozivamo ljudi, da so tudi pazljivi pri tem, kako ogrevajo stanovanja," je poudaril direktor podjetja Javne službe Ptuj.
Hodnik svetuje še, da naj temperatura v stanovanjih ne preseže 20 oziroma 21 stopinj. Sicer pa podjetje Javne službe Ptuj trenutno ogreva okoli 2200 gospodinjstev, 16 poslovnih in enega industrijskega uporabnika. Če bodo pridobili še več odjemalcev, pa bodo lahko znižali še fiksni del cene in s tem še nekoliko pocenili ogrevanje na Ptuju.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje