Nekdanja, lepo obnovljena utrdba leži na enkratni lokaciji s pogledom na koprski in piranski zaliv.
V nepremičninskih krogih velja obrambni stolp oz. kaštel v vasici Glem za dober posel. Vseeno pa se postavlja vprašanje, ali si koprska občina, ki velja za drugo najbolj zadolženo v državi to sploh lahko privošči.
Mestna opozicija je na nogah, saj je občina s potratnim nakupom še povečala svojo zadolženost.
Denarja ni, denar je
Skupni dolg Mestne občine Koper je ob koncu lanskega leta znašal dobrih 52 milijonov evrov. S slabimi 1000 evri na prebivalca so Koprčani v samem vrhu med prebivalci mestnih občin oz. dvakrat bolj zadolženi od Mariborčanov in za tretjino več od Ljubljančanov.
"Ko gre za kanalizacijo, za popravila cest, za vodovod - takrat občina nima denarja. Potem pa brez sramu porabi 550.000 evrov občinskega denarja," se huduje občinska svetnica iz vrst ZL-ja Maja Tašner Vatovec.
Na Mestni občini Koper so v pisnem odgovoru pojasnili, da je bil nakup priložnost, ki je niso želeli izpustiti iz rok tudi zaradi tega, ker želijo imeti protokolarni objekt po zgledu Ljubljanskega, Ptujskega ali Velenjskega gradu.
"Če bo to pomagalo pri razvoju podeželja, je to lahko tudi dobra stvar. Ampak če je pa smiselno v tem trenutku vlagati ta sredstva v to namesto v kaj drugega, pa bi bilo bolje malo bolj razmisliti," pravi občinski svetnik Aleš Bržan.
Svetniki ob tem opozarjajo, da to ni prvi primer županove samovolje. "O tem nakupu nismo bili obveščeni. V proračunu takšne investicije ni bilo," pravi Tašner Vatovčeva.
Čeprav so v pisnem odgovoru z občine zatrdili, da je objekt prazen, je lastnik Vilijem Šantavec povedal, da v stolpu še vedno živi z družino. Sam ga je ponujal tudi tujim multinacionalkam, a si takšnega protokolarnega objekta v tem času, po njegovih besedah, nihče ni mogel oz. želel privoščiti.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje