
Veliko dela predvidevajo, da bodo imeli od junija naprej, ko bodo prebivalci na vstopne točke za dolgotrajno oskrbo začeli oddajati prve vloge. "Trenutno so tu zaposlene štiri strokovne delavke, dodatne zaposlitve pričakujemo, ministrstvo jih obljublja," je pojasnila direktorica CSD-ja osrednje Slovenije, Natalija Janeš.
"Predvsem nam je bilo pomembno, da to ločimo od drugih dejavnosti CSD-ja, ker bodo ljudje na začetku potrebovali veliko informacij. V Kočevju bodo imeli ekskluzivno možnost, da pridejo sem, da to informacijo dobijo," pa je pojasnil župan občine Kočevje Gregor Košir.
Minister za solidarno prihodnost Simon Maljevac je dejal, da bodo na vstopni točki dobili odločbo, koliko ur oskrbe jim pripada, "s katero bodo šli do izvajalca – dom za starejše, v primeru Kočevja bo to občinski zavod", je dejal.
Novoustanovljeni kočevski zavod bo od zdaj skrbel za oskrbo starejših, zaradi česar so zasebnemu zavodu Jutro prekinili koncesijo. Ta zdaj občino toži. "Mislim, da je ta zgodba že zaključena. Predvsem nam je pomembno, da je oskrba ustrezna, da se profesionalno in strokovno izvaja," pa je prepričan Maljevac.
Župan ocenjuje, da bo v nekaj letih ta zavod zaposloval več kot 30 ljudi. Na vprašanje, ali bodo dobili dovolj zaposlenih, pa je odgovoril, da bodo naredili vse, da zagotovijo kader. "Verjamem, da bo katera od trenutno zaposlenih v Jutru, pripravljena tudi nam pomagati."
Do konca leta pričakujejo, da bo v nov sistem dolgotrajne oskrbe vključenih 30.000 ljudi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje