Člani sveta ocenjujejo, da je občina v tem času uresničila več njihovih pobud za izboljšanje bivanjskih razmer za starejše, da pa je veliko pomembnih želja še neuresničenih.
V prvem mandatu Sveta za starejše je mariborska občina med drugim namestila dvigalo v Narodnem domu, uvedla brezplačne prevoze Prostofer, vsaj začasno umaknila promet z Glavnega mostu in napovedala novo avtobusno postajališče pri Domu pod Gorco.
Starejši pa si želijo namestitve dvigal še z Glavnega mostu na Lent in v starejših javnih zgradbah, sofinanciranje vgradnje dvigal v starejših stanovanjskih blokih in ukrepe za pomoč v vročinskem valu.
"In drugi problem, ki je bistven, je ta prometni kaos pred UKC-jem. Sem stala po pol ure, ker gre za ulice Maribora, četudi je UKC državna institucija, je treba najti rešitev," pravi predsednica sveta Metka Roksandić.
Uporabniki Dnevnega centra za starejše Toti DCA pa si želijo nadaljnje širitve centra, potem ko je odlično zaživela nova enota na Studencih in ko odprtje dveh novih enot čaka na gradnjo Zdravstvene postaje Tezno oziroma državne stanovanjske soseske na Pobrežju. Od pomladi pa čakajo tudi na obljubljeno obnovo dveh zaradi dotrajanosti neuporabnih dvoran na Taboru.
"Pri tem bi še omenil, da seveda plačujemo občini redno najemnino, za obe lokaciji je to kar 3000 evrov mesečno, zagotovili smo tudi 30.000 evrov iz participativnega proračuna, ravno za obnovo dvorane," pravi predsednik društva Marjan Holc.
Mandat članov Sveta za starejše bo v kratkem, 7. oktobra, potekel, zato v organizacijah, ki zastopajo starejše, iščejo člane za novo 4-letno obdobje.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje