Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
"V nekaj dneh sem izgubila dom, starše, stanovanje, finančno varnost, nobene štipendije nisem imela, nekaj dni sem bivakirala v Ljubljani pri znancih, a sem kmalu končala na cesti. Morala sem se znajti, v Sloveniji nisem imela družine."
"Žalostno je, da kdaj kdo misli, da si, če si slep, tudi neumen. Saj to se sliši grdo, ampak kdaj imaš tak občutek."
V Sloveniji o organiziranosti prostovoljstva govori Zakon o prostovoljstvu, ki pravi, da je prostovoljstvo družbeno koristna brezplačna aktivnost posameznikov, ki z delom, znanjem in izkušnjami prispevajo k izboljšanju kakovosti življenja posameznikov ...
Multikulturnost, integracija, sprejemanje drugačnosti … vse to so izzivi današnjega časa, s katerimi se spopada serija Novi sosedje.
"Vedno bodo obstajali naivneži, ki bodo nasedli. Lahko svetuješ, lahko predvajaš dokumentarce, ampak vedno bo kdo nasedel potegavščini," pravi belgijsko-ganski režiser Ben Asamoah, ki v dokumentarnem filmu Sakawa obravnava spletne prevare.
"Natanko tako je bilo. Slika je odlična," je po ogledu monumentalnega mozaika, na katerem je Marij Pregelj upodobil slavno bitko na Sutjeski, dejal Josip Broz - Tito.
Nemška drama Megla v avgustu je bila prvi igrani celovečerec, ki je v ospredje postavil temo nacistične mašinerije množične evtanazije. Ekranizacijo zgodovinskega romana Nebel im August lahko na drugem programu nacionalke ujamete danes ob 20.50.
"Tega ni več – danes se take sanje ne gradijo, ampak kupujejo ali najemajo," opisuje Urban Zorko nekdanji fenomen gradnje betonskih ladij na domačih dvoriščih, o katerem je posnel dokumentarni film Betonske sanje.
Čeprav se je Jezero pravkar poslovilo z malih zaslonov, renesanse domače televizijske kriminalke še ni konec: na spored prihaja V imenu ljudstva, sodno-kriminalna drama v osmih delih, v kateri mora "hamletovska junakinja" razkrinkati korupcijo.
Vsak razmislek o klasičnem japonskem filmu terja poklon njegovim "svetim trem kraljem": Akiri Kurosavi, Jasudžiru Ozuju in Kendžiju Mizogučiju. Ker je prvi filmofilom dobro znan, bodo petkovi večeri na TVS posvečeni Ozujevim in Mizogučijevim mojstrovinam.
Po decembrski premieri gledanost nove RTV-jeve nadaljevanke Jezero strmo narašča, tretjo epizodo si je ogledalo 29.000 gledalcev več kot preteklo epizodo. Prvi trije deli ekranizacije knjižne uspešnice Tadeja Goloba so še do nedelje dostopni v arhivu 4D.
"Ko sem raziskoval to temo, nisem zaznal, da bi bil v katerem od slovenskih dokumentarcev predstavljen tudi nasprotni, torej avstrijski pogled," glede dokumentarca Boj za slovensko severno mejo poudarja njegov scenarist in režiser Valentin Pečenko.
V sredo je bilo na Drugem programu Televizije Slovenija mogoče stopiti Po sledeh baleta na Slovenskem s prvo epizodo šestdelne dokumentarne serije, ki odslikava razvoj plesa in čas, v katerem se je plesalo.
Tridelna oddaja Izzivi srebrne generacije, ki je nastala v izobraževalnem programu, v ospredje postavlja različna vprašanja, s katerimi se spopadajo starejši: od odhoda v dom za starejše, zakaj je ljudi strah staranja do ljubezni v zrelih letih.
Pod režijsko taktirko Vojka Anzeljca nastaja nova nadaljevanka, s katero Televizija Slovenija nadaljuje niz kriminalnih serij. Ajda Smrekar igra pravnico Niko, ki počasi odkriva skrbno varovano družinsko skrivnost.
Večeri bodo spet utripali s Poletno sceno. Prva oddaja je bila na sporedu v ponedeljek in bo do 23. 8. obveščala o zanimivem in slikovitem poletnem dogajanju po Sloveniji in drugod. Ogledati si jo bo mogoče od ponedeljka do petka ob 22.45 na TV SLO 1.
Na sklepni konferenci projekta ADLAB PRO, ki jo je gostila RTV Slovenija, so predstavili novosti zvočnega opisovanja. RTV Slovenija od oktobra 2018 omogoča priklop dodatnega zvočnega kanala, ki omogoča zvočne podnapise in zvočne opise.
Švicarija je film o eni sami hiši, sicer mogočni, nenavadni, skoraj kičasto okrancljani. Zgodba o hiši, ki je bila domovanje umetnikov, potomcev ruskih prebežnikov, posebnežev.
Evropska unija še vedno sklepa obsežne trgovinske sporazume z drugimi deli sveta, vendar zaradi javnega pritiska ti ne vsebujejo ali pa nacionalni parlamenti ne uveljavljajo določb o posebnih sodiščih, pred katerimi lahko korporacije tožijo države.
Kakšne alternative imajo za naš planet starcev medicina, tehnologija, robotika in nevroznanost. Kaj se bo zgodilo, ko bo na svetu živelo več starostnikov kot pa otrok in mladostnikov?
Neveljaven email naslov