Ornig, ki je kot policijski informator vdiral v elektronsko pošto, profile na Facebooku, zgodovino iskanja po spletu in spletne forume posameznikov, ki so se njemu ali policiji zdeli sumljivi, je o svojem delu javno spregovoril zlasti iz strahu, da bodo kriminalisti zlorabili informacije, ki jih je pridobil s svojim delom.
Ornig je nase javno opozoril že z razkritjem pomanjkljive varnosti v sistemu TETRA, ki ga policija uporablja pri komunikaciji. "Leto in pol sem opozarjal policijo, da ima težave s tem sistemom, pa se ni nič spremenilo. Sem pa sam pristal v preiskavi, policija me je obravnavala kot storilca kaznivega dejanja in me skušala očrniti v javnosti," je svoje razočaranje nad sodelovanjem s policijo opisal Ornig.
V pogovoru za Odmeve je povedal še, da je policijo nase opozoril, ko je samoiniciativno preverjal različne ekstremistične skupine, ki so bile grožnja skupnosti LGBT. "Kasneje pa me je policija vodila do tega, da sem postal tajni sodelavec." Ornig je imel svoje kodno ime in leta 2014 postal registriran infomator, čeprav je, kot je povedal, policija to pozneje zanikala.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje