Fidesz se o tem pogovarja tudi z drugimi desničarskimi političnimi silami, med drugim, kot je dejal Orban, z zavezniki na Poljskem, pri čemer pa madžarski premier ni navedel imena.
Orban je dejal, da se o ustanovitvi nove politične skupine pogovarjajo z Matteom Salvinijem, vodjo italijanske protipriseljenske Lige, pa tudi z Giorgio Meloni, vodjo Bratov Italije, še eno skrajno desno stranko.
"Ni treba, da hitimo," je dejal Orban. Po njegovih besedah je njihov cilj najti politični dom za Fidesz in podobne stranke, ki ne želijo priseljencev in želijo "zaščititi" t. i. tradicionalne družine.
Po izstopu Fidesza iz EPP-ja je Orban na Facebooku zapisal, da je EPP "končno postal privesek evropske levice". Dodal je, da bi bila nova evropska desnica "dom vseh evropskih državljanov, ki si ne želijo prebežnikov, multikulturalizma, ki niso zasvojeni z LGBT-manijo, ki varujejo krščanske vrednote, spoštujejo nacionalno suverenost".
Orbanov Fidesz je iz EPP-ja izstopil takoj po tem, ko je ta konservativna skupina v Evropskem parlamentu potrdila spremembe poslovnika, ki naj bi v kratkem vodile v izključitev ali zamrznitev pravic članom Fidesza.
EU je večkrat kritiziral Orbana zaradi zatiranja sodišč, medijev, akademikov in nevladnih organizacij.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje