Calcit Volley je ubranil naslov iz lanske skrajšane sezone. Foto: Klemen Brumec

Za Kamničanke je to peti naslov državnih prvakinj, najboljše so bile tudi lani.

Mariborčanke, ki v rednem delu lige niso bile najprepričljivejše, so bile v finalni seriji na vseh tekmah blizu, toda zmanjkalo jim je nekaj izkušenj.

Calcit Volley je v vsej sezoni izgubil le eno tekmo, v rednem delu jih je v Kamniku s 3:2 premagal SIP Šempeter, ki je na koncu zasedel tretje mesto.

Mariborčanke povedle z 2:0, a to ni bilo dovolj

Tudi na tretji tekmi finala je odločal peti niz. Foto: Klemen Brumec

Vse tri finalne tekme so bile odločene po petih nizih. Prvi dve srečanji so bolje začele calcitovke (vodile so z 1:0 oziroma 2:0 v nizih), tokrat pa so uvodna dva niza dobile Mariborčanke, a na koncu vseeno ostale praznih rok.

V prvem nizu so imele Štajerke največ šest točk prednosti, branilke naslova so se nekajkrat približale na dve točki zaostanka, več pa jim ni uspelo. Še lažje so gostje prišle do zmage v drugem nizu. Vodile so s 7:3, 10:5 in 18:10, niz pa je z asom končala Brina Bračko.

V tretjem nizu pa so se Kamničanke vendarle prebudile. Po bloku Katje Mihevc so vodile z 9:3, prednost pa brez težav zadržale do konca. Odlično so vstopile tudi v četrti niz, saj so po treh zaporednih točkah Anđelke Radišković pobegnile za pet točk (7:2). Pri izidu 17:8 se je že slutilo, da bo tudi tokrat odločal peti niz, pozneje je bilo 20:11, četrto zaključno žogo za izenačenje na 2:2 pa je izkoristila Olivera Kostić.

Calcit je v "tie-breaku" vodil z 2:0 in 4:2, nato so prvič povedle tudi bankirke (5:6), toda po asu Polone Marušič so na menjavo strani z dvema točkama prednosti odšle gostiteljice. Po novi točki Radiškovićeve je bilo 9:6 za domačo ekipo, ki je vodila tudi z 10:7. V napeti končnici so Mariborčanke znova povedle (11:12), vendar je sledil še en preobrat Kamničank, ki se je končal z asom Radiškovićeve in zmago.

Kamničanke po treh napetih finalnih tekmah do naslova

Izjava po tekmi

Gregor Rozman, trener Calcit Volleyja: "V prvih dveh nizih se nam je poznalo, da je od naše zadnje tekme minilo 18 dni. Sicer smo bili oboji v istem položaju, vendar je bil pri nas izpad normalnega treninga bolj očiten. Predvsem v drugem nizu nas ni bilo na igrišču, toda pred tretjim so dekleta spet začela verjeti vase. Preprosto so stopila skupaj, rekla so si, da tako slabo ne morejo več igrati. Sam sem jih samo malo usmerjal, najbolj pomemben pa je bil preklop v njihovih glavah. Najbolj mi je žal, da v dvorani ni bilo gledalcev, ki nas ves čas bodrijo in podpirajo."