Šesti krog Prve lige Telemach sta odprli ekipi, ki sta čakali na prvo zmago. Te pa so se danes veselili Domžalčani. Foto: www.alesfevzer.com

Prvo priložnost so si priigrali gostitelji – Rok Kidrič je v 6. minuti visoko skočil pred kazenskimi vrati, meril je z glavo, Ajdin Mulalić pa je branil.

Z obrambo se je izkazal tudi vratar Aluminija Luka Janžekovič v 10. minuti, potem ko je Senijad Ibričić nevarno streljal diagonalno z okoli 19 m.

Kidrič je v 16. minuti s podajo lepo zaposlil Marka Bresta, ta je streljal z levico v desni spodnji kot, a na mestu je bil Mulalić. V 18. minuti je Aluminij imel še bolj obetavno priložnost – Roko Prša je z leve strani podal žogo v sredino, pritekel je Jaka Bizjak, streljal je in zadel vratnico. Bizjak je v 25. minuti poskusil presenetiti Mulalića s škarjicami, a vratar Domžal je še enkrat uspel ohraniti svoja vrata nedotaknjena.

Po številnih neizkoriščenih priložnostih Aluminija so Domžalčani prvi proslavljali gol. Senijad Ibričić se je otresel svojih čuvajev, močno je streljal s 25 m v zgornji levi kot in mojstrsko zadel (0:1). Takoj je sledil protinapad Aluminija, domžalska obramba je znova slabo posredovala, Bizjak je streljal s 5 m, a žoga je končala prek vrat.

V drugem polčasu se je dogajanje umirilo na obeh straneh.

Šele v 72. minuti so gostitelji poskusili s strelom Tilna Pečnika od daleč, a Mulalić ni imel veliko dela. Dobrih pet minut pozneje je Tilen Pečnik poskusil še z glavo, domžalski vratar pa je žogo brez posebnih težav ujel. Rok Kidrič je v 80. minuti sicer zatresel mrežo Domžal, toda bil je v prepovedanem položaju. V 83. minuti je z vrha kazenskega prostora streljal še Tilen Pečnik, toda žogo je poslal naravnost v naročje Mulalića. V 79. minuti je Emir Azemović zatresel vratnico in Domžalčani so se znova rešili ter tudi proslavili končno zmago.

Ibričić Domžalam priigral prvo zmago
Sorodna novica Flakus Bosilj se iz Kidričevega seli v Verono

Kidričani ostali brez Flakusa Bosilja
Kidričani so se pred nocojšnjo tekmo poslovili od Davida Flakusa Bosilja. 19-letni napadalec, ki je za Aluminij odigral 62 tekem, bo nogometno pot nadaljeval pri italijanskem prvoligašu Hellas Veroni.