Selektor Dragan Adžić bo na začetku prihodnjega leta vzpostavil tudi B-reprezentanco, ki bo nastopila na sredozemskih igrah. Foto: EPA

Slovenke so tekmo v Granollersu slabo začele in v 8. minuti zaostajale z 1:4. Nato niso potrebovale dolgo, da so izenačile na 4:4, a so jim tekmice v nadaljevanju znova ušle in sredi prvega polčasa vodile s 4:8 in 5:9.

Ana Gros: V napadu je bilo preveč zgrešenih strelov

Sledili sta novo lovljenje tekmic in izenačenje na 9:9, v 21. minuti je izid poravnala Tjaša Stanko. Potem se je razigrala Ana Gros in z dvema "projektiloma" priigrala Sloveniji prvo vodstvo z dvema zadetkoma prednosti (11:9).

Najvišja prednost je znašala +3 pri izidih 12:9 in 13:10 (Poljakinje niso zadele skoraj 14 minut), do odmora pa so Poljakinje znižale zaostanek na 13:12. V prvem polčasu je bila najboljša strelka Ana Gros s štirimi zadetki, vratarka Amra Pandžić pa je zbrala osem obramb.

Poljska povedla s 27:24 in mirno končala tekmo

V drugem polčasu so Poljakinje hitro povedle in v 40. minuti ušle na 15:18. Slovenkam se ni uspelo približati in v 52. minuti je bil njihov zaostanek znova -4 (20:24).

V 56. minuti je nekaj upanja vzbudilo znižanje na 23:25, vendar je Poljska dobri dve minuti pred koncem z zadetkom za 24:27 poskrbela za mirno končnico. Sloveniji je uspelo le nekoliko ublažiti poraz.

Ana Gros je srečanje končala z osmimi goli, Amra Pandić pa z 12 obrambami.

Slovenke so bile pred tekmo na papirju favoritinje, Poljakinje so do zdaj izgubile proti Francozinjam (16:26), Srbkinjam (21:25) in Rusinjam (23:26) in premagale Kamerunke (33:19).

Na velikih tekmovanjih sta se Poljska in Slovenija predtem nazadnje pomerili na EP-ju 2006, ko so bile prav tako boljše Poljakinje (34:30).

Igra v napadu nam nikakor ni stekla, imele smo veliko zgrešenih strelov, tudi poljska vratarka Adrianna Placzek je sijajno branila. Naša obramba ni bila dovolj agresivna, kot je bila na prejšnjih tekmah. Na koncu nam je tudi zmanjkalo moči za preobrat, po peti tekmi v devetih dneh že čutimo določeno utrujenost.

Ana Gros

Izjava selektorja Dragana Adžića:

"Pred tekmo sem dekletom dejal, da bo to težja tekma kot proti Rusiji. Počasi se nas loteva utrujenost, nismo si povsem opomogli od prejšnjega srečanja. Posledica tega je bila nekoliko slabša realizacija strelov in raven agresivnosti v obrambi. Na dozdajšnjih tekmah smo uporabili manjše število izkušenejših igralk, saj moram pridobiti več skupnih izkušenj z nosilkami naše igre. Tudi mlajše igralke, ki niso dobile toliko priložnosti, imajo našo polno podporo. Več minut jim bomo namenili na začetku prihodnjega leta z vzpostavitvijo B-reprezentance, ki bo nastopila na sredozemskih igrah."