Krka je na nov turnir regionalnega tekmovanja odšla z dobro popotnico, saj je bila novomeška zasedba vodilna po petih tekmah in brez poraza. A slaba tretja četrtina je odnesla upe na nov uspeh, saj si je Krka privoščila zaostanek 18 točk. Resda se je dve minuti pred koncem Krka povsem približala (72:69), toda pet zaporednih točk tekmecev je dokončno odločilo dvoboj.

Miha Cerkvenik je dosegel 19 točk (imel je tudi pet skokov), Mate Vucić jih je dodal 15. Za zmagovalce je Mislav Brzoja prispeval 19 točk in šest skokov.

V prvi tekmi turnirja je GGD Šenčur po podaljšku izgubil proti Slogi s 94:95. V torek se bo predstavil še Helios Suns, ki je po petih tekmah še neporažen. Njegov tekmec bo moštvo Spars Ilidža.