Julio Cesar Enciso je s prekrasnim zadetkom odločil srečanje na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters

Njegova vrnitev na klop nekdanjih evropskih prvakov za zdaj še ni obrodila sadov. Njegovi varovanci so bili v prvem delu, ki se je končal z 1:1, nadigrani. Brighton je imel kar 68 odstotkov časa žogo v svoji posesti, razmerje v strelih je bilo 12:3 (!) v korist gostov z juga.

Frank Lampard še ni preporodil ekipe, ki je v letošnjem prvenstvu utrpela že 12 porazov. Foto: Reuters

Ti so se znašli v zaostanku, potem ko je v 13. minuti z razdalje zadel Connor Gallagher. Mihajlo Mudrik se je dokopal do žoge in podal mlademu angleškemu nogometašu, ki je nemudoma sprožil, žoga pa se je na poti v mrežo še odbila od Lewisa Dunka ter presenetila vratarja Roberta Sancheza.

A še pred odmorom so gostje izid izenačili: v 43. minuti je Danny Welbeck, ki je le štiri minute predtem na zelenici zamenjal Evana Fergusona, z glavo v gol pospravil predložek Pascala Großa na oddaljenejšo vratnico.

Obračun je sredi drugega polčasa odločil še en rezervist Julio Cesar Enciso – in to kako! Po Marchevi podaji je 19-letni Paragvajec z razdalje silovito sprožil in žogo poslal v zgornji levi kot vrat gostiteljev. Čuvaj mreže slednjih Kepa Arrizabalaga je bil povsem nemočen.

Chelsea, ki na prvenstveni lestvici ostaja na 11. mestu, na zadnjih petih tekmah še ni okusil slasti zmage, letošnja sezona pa je za modre iz zahodnega Londona za pozabo.

Manchester City še naprej pritiska na vodilni Arsenal, tokrat je (pričakovano) s 3:1 odpravil Leicester City, dvakrat se je med strelce vpisal prvi zvezdnik sinjemodrih Erling Haaland. Foto: Reuters