V drugem polfinalnem izboru so se za uvrstitev v evrovizijski finale borili še predstavniki Malte, Albanije, Češke, Danske, San Marina in Belgije.
Glede na evrovizijske stavnice je bila presenetljiva le uvrstitev Latvije v finale. Tja se je kljub nasprotovanju evropske javnosti (a pričakovano) uvrstila predstavnica Izraela Eden Golan.
Tekmovanje je s pesmijo Loop odprla Maltežanka Sarah Bonnici, sicer tudi trikratna udeleženka otroške Evrovizije (dvakrat kot pevka, enkrat kot plesalka). Sledila je predstavnica Albanije Besa s pesmijo Titan, za njo je na oder stopila Marina Satti iz Grčije, ki se je predstavila s skladbo Zari. Četrti_a je oder zavzel_a Nemo iz Švice s skladbo The Code, sledila je Čehinja Aiko, ki je Evrovizijo postavila na Pedestal.
Druga peterica nastopajočih se je začela s Kaleen, predstavnico Avstrije s skladbo We Will Rave, nato pa smo lahko videli dansko izvajalko Sabo s pesmijo Sand. Armenijo je letos zastopal duet Ladaniva, ki je pel Jako, Latvijo pa Dons, ki se je predstavljala s pesmijo Hollow.
Zasedba Megara je predstavljala San Marino, in sicer s pesmijo 11:11, Nutsa Buzaladze pa je za Gruzijo pela o gasilcu (Firefighter). Še preden se je zabava končala (Before The Party's Over), smo na odru videli še belgijskega predstavnika Mustiija in nato estonsko zasedbo 5miinust X Puuluup s pesmijo (Nendest) Narkootikumidest Ei Tea Me (Küll) Midagi. Sledila je izraelska predstavnica Eden Golan s Hurricane in bila pričakovano deležna precej žvižgov v dvorani, predzadnji so na oder stopili člani norveške zasedbe Gåte s pesmijo Ulveham, zadnji, 16. pa je na oder prišel Joost Klein iz Nizozemske, ki je pel Europapa.
Tudi v drugem polfinalnem večeru se je v veliki finale uvrstilo deset držav z največ glasovi gledalk in gledalcev. Na obeh predizborih namreč letos prvič o finalistih odločajo le glasovi gledalcev in poslušalcev, ki jih sporočijo s telefonskim in spletnim glasovanjem. Ker Slovenija nocoj ni sodelovala, iz Slovenije tako danes ni bilo mogoče glasovati.
Letos je EBU uvedel še eno novost – predstavniki t. i. velike peterice in države gostiteljice (Švedske) so svoje skladbe v živo zapeli že v obeh polfinalih. Predstavnike Švedske, Nemčije in Združenega kraljestva smo slišali že v torek, nocoj pa so se predstavili še Francoz Slimane (Mon amour), španska zasedba Nebulossa (Zorra) in Italijanka Angelina Mango (La Noia).
Po torkovem prvem polfinalnem večeru se je v finale uvrstila prva deseterica, med njimi tudi slovenska predstavnica Raiven s skladbo Veronika. Poleg nje je to uspelo še predstavnikom Srbije, Portugalske, Hrvaške, Ukrajine, Litve, Finske, Cipra, Irske in Luksemburga.
Tudi drugi evrovizijski polfinalni izbor sta povezovali švedska komičarka Petra Mede in švedsko-ameriška igralka Malin Akerman.
Drugi polfinale v znamenju protestov
V multikulturnem, tretjem največjem švedskem mestu, v katerem živi tudi velika palestinska skupnost, je bil dan sicer bolj kot v znamenju glasbe v znamenju protestov, na propalestinskih, na katerih nasprotujejo udeležbi Izraela na Evroviziji, se je po podatkih policije zbralo približno 5000 ljudi.
Nekaj sto protestnikov je prišlo tudi v bližino arene Malmö, policija jih je skušala razgnati tudi z uporabo solzivca. Po navedbah policije je bilo pridržanih devet ljudi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje