Veliko veselje igralcev Dobovca v polni dvorani v Rogaški Slatini. Foto: Drago Perko/futsal.si

Za Dobovec je to druga lovorika v tej sezoni, potem ko je marca osvojil pokal Terme Olimia.
Varovanci Kujtima Morine so osvojili šesti zaporedni naslov v državnem prvenstvu. S tem so drugi najuspešnejši futsalski klub v zgodovini Slovenije. Več naslovov ima Litija, ki je bila desetkrat najboljša v državi.

Siliko z Vrhnike, ki je drugič igral v finalu – lani je izgubil z 0:3 –, je letos v finalu povedel z 2:1 v zmagah. V torek je v domači dvorani izgubil z 1:3, na odločilni tekmi pa ga je danes Dobovec popolnoma nadigral.

Dobovec je bil že v prvem polčasu pete tekme boljši. Daljša klop in izkušnje so bile ključne, predvsem pa so bili zbrani v ključnih trenutkih.

Trener Morina je na četrti tekmi finala prejel rumen karton, ekipo je vodil Rok Mordej, asistiral mu je Zvone Mordej.

Pasariček in Martinez zadela v prvem polčasu
V 7. minuti je Patrik Pasariček izkoristil odbito žogo, ki je presenetila obrambo Silika in zatresel mrežo. V 13. minuti so si gostitelji na polovici Silika priborili žogo, po povratni podaji je sam ostal Francisco Javier Martinez Villalba, ki je v 13. minuti povišal na 2:0. Gostje so si tudi to pot hitro nabrali štiri akumulirane prekrške, kar jih je onemogočilo v njihovi agresivnosti. Najlepšo priložnost je za Siliko zapravil Max Vesel.

Dobovec ni dovolil preobrata
Razpoloženi Denis Kneževič je v 24. minuti povišal na 3:0. Siliko je v naslednjem napadu v isti minuti potrdil, da ga ne gre odpisati. Odgovor Dobovca je sledil takoj. Pasariček je v 25. minuti zadel za 4:1, tri minute za tem pa je Martinez Villalba povišal na 5:1. Gostje so vmes poskusili z igralcem, vratarjem v polju (v tej vlogi je bil Nikola Jandrić), a se jim ni izšlo.

Tretje mesto je zasedel Oplast Kobarid, ki je bil v dveh tekmah boljši od ekipe The Nutrition Extrem.