Francesco Bagnaia in Pedro Acosta sta se takole borila za zmago na sprinterski dirki VN-ja Japonske, Acosta je prehitel Bagnaio, vendar je nato odstopil. Foto: Reuters

Španec Pedro Acosta, ki je dobil kvalifikacije, je štiri kroge pred ciljem (dirkači so morali opraviti 12 krogov) zdrsnil s steze, potem ko je odlično dirkal, prehitel Bagnaio in bil v vodstvu.

Zelo zanimiv je bil boj za drugo mesto, saj je Marc Marquez napadel Eneo Bastianinija, vendar ni mogel preprečiti velikega italijanskega slavja. Na koncu je bil prvi Bagnaia, drugi Bastianini in tretji Marc Marquez.

Vodilni v skupnem seštevku svetovnega prvenstva Jorge Martin ni imel uspešne sobote. V kvalifikacijah je bil 11., na sprinterski dirki pa je osvojil četrto mesto. V skupnem seštevku ima zdaj pet dirk pred koncem SP-ja 15 točk prednosti pred Bagnaio in 72 pred Bastianinijem.

Ponesrečeno dirko je imel tudi Maverick Vinales, s tretjega mesta je padel na deveto.

Nedeljska preizkušnja se bo začela ob 7. uri po slovenskem času. V prvi vrsti bosta ob Acosti še Bagnaia in Vinales. Marc Marquez bo dirko začel z devetega startnega položaja. V kvalifikacijah je bil sicer najhitrejši, a je dirkal zunaj steze, dosežek pa so zato komisarji izbrisali.