Reševalci in gasilci krepijo nasipe in z vrečami peska gradijo ovire v pokrajini Odesa. Poplave v balkanskih državah po prvih ocenah ne bodo tako pogubne, kot so bile lani in leta 2002, ko so zahtevale več deset mrtvih.
V Romuniji, kjer so nekaj kmetijskih površin in gozdov namerno poplavili, da bi tako rešili bližnja mesta, je Donava dosegla najvišjo gladino po letu 1895. Domove je moralo zapustiti približno deset tisoč ljudi.
Zaradi naraslih voda je moralo svoje domove v preteklih dneh zapustiti več tisoč ljudi tudi v Srbiji in Bolgariji. Srbske oblasti menijo, da je najhujše že mimo, hkrati pa dodajajo, da bodo nekateri predeli države pod vodo še nekaj mesecev. Donava in Sava ne naraščata več, še vedno pa se dviga Tisa. Ta je v madžarskem Segedinu, tik ob meji s SČG-jem dosegla rekordno višino 9,8 metra in ogroža več kot 160.000 ljudi. Padec vode pričakujejo šele v petek.
Vsa poplavljena območja so utrpela hudo gospodarsko škodo, ki jo bodo tamkajšnji prebivalci čutili še dolgo. Zaradi poplav oblasti opozarjajo tudi na možnost širjenja nalezljivih bolezni.
Hude poplave tudi v Keniji
S hudimi poplavami se soočajo tudi v Keniji. Zaradi naraslih voda reke Sabaki je moralo dom zapustiti najmanj 10.000 ljudi, uničenih pa je najmanj 100 domov. O žrtvah ne poročajo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje