Na mestni občini Koper so razočarani nad ministrstvom, ki že od oktobra 2007 odloča o vlogi Kemiplasa za izdajo omenjenega dovoljenja. Pravni pooblaščenec občine Franci Matoz opozarja tudi, da ministrstvo ni poskrbelo za izvajanje predpisov, zato bo župan Boris Popović predlagal, da naj na odgovornost pokličejo ministra za okolje Roka Žarnića. Še več, na prihodnji seji bo občinskemu svetu predlagal sprejetje sklepa z zahtevo po Žarnićevem odstopu, če zadev v zvezi s Kemiplasom ne bo takoj uredil.
Eksplozija je po njegovih besedah dokaz, da se lahko zgodi huda tragedija. Na odgovornost so zato pred tem poklicali že predhodnika Žarnića Karla Erjavca.
Žarnić: Usoda Kemiplasa še neznana
V prihodnosti bodo po besedah Matoza preučili, ali bi proti pristojnim institucijam, ki niso ustrezno ukrepale, lahko vložili ovadbo zaradi nevestnega dela. Ugotovili bodo tudi, ali zaradi dejstva, da Kemiplas ni dostavil požarnega reda, obstajajo možnosti za vložitev ovadbe zaradi povzročitve splošne nevarnosti.
Žarnić se je na zahteve že odzval. Med drugim je dejal, da še ne more povedati, kakšna bo usoda Kemiplasa, a na ministrstvu bodo naredili vse, da bo odločitev glede dovoljenja taka, da bo zdržala vsako kritiko.
Bržan: Katastrofe ni bilo zaradi hitrosti gasilcev in vremena
Poveljnik koprske gasilske brigade Vilij Bržan medtem ugotavlja, da so delavci podjetja v sredinem požaru posredovali neustrezno, bili so povsem nezaščiteni, vodja gasilcev pa poleg tega precej časa ni dobil informacij, kaj se v zbiralniku dogaja oziroma kakšna je njegova vsebina.
Prav tako po besedah Bržana od Kemiplasa nikoli niso dobili požarnega načrta. K temu, da se ni zgodila katastrofa, so pripomogle predvsem ugodne vremenske razmere, hitrost in zadostno število gasilcev.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje