Iz društva SloWolf so namreč sporočili, da so truplo volkulje po nesreči odpeljali na preiskave na Inštitut za zdravstveno varstvo in gojitev divjih živali, rib in čebel na Veterinarski fakulteti v Ljubljani, od koder so zdaj sporočili, da so rezultati preiskave pokazali, da je bila volkulja v odlični kondiciji in visoko breja - pri pregledu so potrdili štiri ženske in tri moške popolnoma razvite zarodke.
Volkulja se je parila dokaj pozno, in sicer v prvi polovici aprila, kotitev pa bi po ocenah na osnovi razvitosti zarodkov sledila v nekaj dneh, sredi junija. Za dinarsko populacijo je sicer običajnejše, da se mladiči skotijo od sredine aprila do sredine maja.
Kateremu tropu je pripadala, še ni znano
Na inštitutu so dodali, da je zaradi trka z vozilom volkulja dobila hude poškodbe pljuč, jeter, prsne hrbtenice, vretenc, reber in medenice. Negativna pa je bila preiskava ugotavljanja stekline - do zdaj te bolezni pri volkovih v Sloveniji še niso ugotovili.
Na območju Postojnske kotline in zahodnega dela Pivške doline za zdaj niso zaznali drugega tropa oziroma legla volkov. Lani je bila na tem območju domnevno nezakonito odstreljena volkulja Tonka iz tropa Vremščica-Nanos, za zdaj pa še ni znano, ali je povožena volkulja morda po Tonkini smrti prevzela status reproduktivne (alfa)volkulje v tem tropu. Odgovor na vprašanje, kateremu tropu je pripadala, pa bodo dale prihodnje genske analize, ki jih izvajajo raziskovalci pri projektu SloWolf.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje