"To pomeni, da so antibiotiki relativno zelo slabo učinkoviti. Bakterija se pojavi vedno kot posledica nečesa. Najpogosteje je to oslabitev imunskega sistema. Organizem sam načeloma nadzoruje in vodi boj zoper tuje bakterije. Pri oslabelih živalih se to ne dogaja," je povedal Senčar in poudaril, da imunski sistemi dostikrat oslabijo zaradi alergij.
Pretirano zdravljenje z antibiotiki pogosto neučinkovito
"Alergija organizem oslabi, kužek se začne praskati, lastniki potem - ko gladijo svojega kužka - najdejo krastice po koži. Vse zanima, kaj je to. To je ena najpogostejših simptomov te stvari. Pri veterinarju kuža dobi antibiotike, antialergike, telo se pomiri, kraste pa nočejo izginiti. Vedno več jih je, kuža se začne lizati in praskati," je povedal in dodal: "Pretirano zdravljenje z antibiotiki, sploh s tistimi, ki niso ciljani, so pogosto neučinkoviti. Včasih so se terapije z antibiotiki izvajale tudi od 6 do 8 tednov, vendar pogosto neuspešno."
Treba je ugotoviti, na kaj je pes alergičen
Pri tovrstni okužbi je pomembno, da veterinar vzame vzorec in ga pošlje v laboratorij. Na podlagi izsledka nato natančno vemo, s katerim antibiotikom je treba žival (po)zdraviti. Treba je odstraniti vzroke, okrepiti imunski sistem živali, to pa lahko dosežemo tudi z B- in C-vitaminom. Pri veterinarju se lahko tudi ugotovi, na kaj je pes alergičen.
Več o bakteriji Staphylococcus intermedius in o zdravljenju si oglejte v spodnjem prispevku iz oddaje O živalih in ljudeh, ki jo lahko vsako soboto ob 13.25 spremljate na TV SLO 1.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje