Čakamo še enega nagrajenca!
Štiri nagrade, ki so v okviru MMC-jevega fotonatečaja potekale na Živalskem otoku, je prispeval ravno organizator Dneva s hišnimi ljubljenčki - Biotehniški izobraževalni center Ljubljana. Tri so že bile podeljene, ena pa še čaka, in sicer jo bo prejel lastnik najbolj všečkane fotografije hišnega ljubljenčka. Vse do 25. maja namreč poteka glasovanje na Facebook strani MMC-živalski otok.
Pester živalski družinski popoldan
Kdor je v sredo, 18. maja, od 14. ure naprej prišel na zelenico pred Šolsko veterinarsko ambulanto na Cesto v Mestni log 47, se je lahko naužil druženja z najrazličnejšimi hišnimi ljubljenčki. Največ je bilo sicer psov, vseh mogočih pasem, sledile so muce, hrčki, pajki, pa tudi kača, ki je bila največ pozornosti deležna pri otrocih. Na stojnicah so se predstavljala različna društva in organizacije (skupno jih je bilo 25), ki se na kakršen koli način posvečajo negi, vzgoji, šoli in skrbi za živali. Videli smo vse od plešočih, policijskih, terapevtskih, vlečnih do reševalnih psov. Dogajanje na glavnem odru in pod njim je bilo celo popoldne zelo dinamično, za obiskovalce pa je bila na voljo tudi Šolska veterinarska ambulanta, kjer so dijaki veterinarske šole delili brezplačne nasvete in opravljali tudi brezplačne preglede hišnih ljubljenčkov. Ambulanta, kjer lahko dijaki svoje teoretično znanje poglobijo s prakso, je ravno v teh dneh praznovala svoj drugi rojstni dan, gre pa za prvo Šolsko veterinarsko ambulanto v Sloveniji, ki deluje pod geslom »Za dobrobit in zdravje naših živali«. V notranjosti je bil na ogled tudi šolski vivarija (razstava), kjer biva poseben gost: mehiški zeleni legvan Franček.
Nova pridobitev BIC Ljubljana: salon za nego psov
Letos so dijaki BIC Ljubljana, Gimnazije in veterinarske šole ponovno pridobili nove prostore za praktično izobraževanje (kot rečeno, je lanska pridobitev bila Šolska veterinarska ambulanta). Letošnjo pomlad pa je v njej zaživel nov salon za nego psov, Soho Grooming. Salon, ki ga vodi kinologinja Maša Široka, je odprt tudi za javnost, kar dijakom omogoča popolnoma realno učno okolje. Maša Široka je o njem povedala:"Dijaki v salonu za nego psov spoznajo vrste psov (pasemskega, mešanca), tipe dlak in nego različnih tipov dlak. Naučijo se, kako pravilno primemo psa, kako ga okopamo in kakšne kozmetične izdelke pri tem uporabljamo. Izobražujemo jih tudi o posebnostih različnih pasemskih vrst. Spoznajo še druge postopke, denimo, kako pravilno sušimo psa (temperatura in bližina sušilnika) ter kakšne tipe krtač in glavnikov uporabljamo. Vse to znanje bodo danes z veseljem delili z obiskovalci.«
Nuša Schumet, dr. vet. med, vodja Šolske veterinarske ambulante BIC Ljubljana, pa je dodala:"Ambulanta, ki deluje že dobro leto, je večplastna ustanova, saj se dijaki v programu veterinarskega tehnika v njej ne učijo samo delati z živalmi, ampak tudi dela z ljudmi, s strankami ter tudi z drugimi zaposlenimi na šoli, z dobavitelji in trgovskimi potniki. Obiskujejo tudi različna zavetišča v tujini, kjer se udejstvujejo kot prostovoljci. Vesela sem, da dijake s prakso v Šolski veterinarski ambulanti in salonu za nego psov lahko spodbujamo k samostojnosti in samoiniciativnosti na lastni poklicni poti.«
Vabljeni tudi k ogledu prispevka na Bansijevi spletni strani.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje