Ban Ki Mun je na odločilnem pogajalnem delu konference nadaljeval, da podnebne spremembe niso le grožnja, temveč tudi priložnost, in pri tem izpostavil nujnost čistejših tehnologij.
Nato je Ban pozval bogate države, da svoje dosežke na področju čistejših tehnologij delijo z revnimi državami, češ da podnebne spremembe zadevajo vse, a ne vseh enako, saj so tisti, ki so najmanj krivi, najbolj prizadeti.
Bodo dosegli preboj?
Ob zaključku konference skuša okoli 130 ministrov doseči dogovor o začetku pogajanj za nov globalni sporazum glede ukrepov za zmanjševanje učinka podnebnih sprememb po letu 2012, ko se konča prvo obdobje obveznosti kjotskega sporazuma.
Ban je ministre pozval, naj oblikujejo smernice za nov sporazum o boju proti podnebnim spremembam: "Če zapustimo Bali brez doseženega preboja, smo svetovno prebivalstvo pustili na cedilu."
11-dnevna konferenca na Baliju se bo zaključila v petek, udeležuje pa se je tudi slovenski minister za okolje in prostor Janez Podobnik.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje