Na vprašanje, kako bo nadaljeval svojo pot, če slučajno ne bo izvoljen za predsednika države, odgovarja, da še ne ve. "Navajen sem, da takrat, ko gre zares, mislim samo na projekt, na katerem delam. To je sedaj izvolitev za predsednika," pravi 55-letni profesor mednarodnega prava, sicer po rodu iz Maribora.
Čeprav je že zbral potrebno število podpisov, bo svojo kandidaturo uradno vložil 10. septembra ali v dneh zatem.
Če bi postal predsednik, bi znova uvedel sprejem za svojce padlih v vojni za Slovenijo. "S svojci padlih se je treba sestajati, in to javno. Uživati morajo tudi ustrezno moralno podporo in drugo pomoč," je prepričan Türk.
Predsednik se mora udeleževati državnih proslav
"Državne proslave morajo biti dobro premišljene, predsednik pa se jih mora udeleževati. Če tako presodi, je prav da na njih tudi govori. Ljudje to pričakujejo. Ni pa prav, če se predsedniku otežuje javno nastopanje. Včasih me moti tudi pretirano sklicevanje na protokol. Ta mora služiti avtoriteti predsednika, in ne obratno," je povedal o državnih proslavah.
Pod drobnogledom predvsem ekonomski položaj
Državljani Slovenije smo zelo zainteresirani za ekonomski položaj in bomo vlado sodili predvsem po njem, je prepričan Türk. Na vprašanje o delu zdajšnje vlade je povedal, da "smo volilci od vlade pričakovali več, zlasti reforme. Tudi pri nekaterih drugih projektih ni bilo vse optimalno".
Preberite si celoten klepet.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje