Tudi sicer so ji posvečali precej pozornosti, kar jo nekoliko jezi, saj bi si sama želela manj svetohlinstva in več konkretnih rešitev perečih vprašanj. Poudarila je, da ne zastopa invalidov, saj stvari ne vidi tako ozko, da bi bilo zanje treba sprejemati posebne zakone, ampak se zavzema za univerzalne človekove pravice, med njimi za pravico do samostojnosti in enake obravnave vseh.
Slovenija ne potrebuje časa, da se pripravi za predsednico
Pečaričeva meni, da Slovenija ne potrebuje priprav na to, da bi za predsednico dobila žensko ali hendikepirano osebo in pravi, da je država na teh volitvah v zgodovinskem trenutku, ki ga ne sme zamuditi.
V EU-ju ne bi smeli biti le privesek
Med predsedovanji EU-ju bi Pečaričeva želela, da Slovenija ne bi bila le privesek, ki bi izpolnjeval navodila večjih držav. Meni, da je država sposobna in bi morala med predsedovanji z drugimi državami dejavno sodelovati s pobudami.
Glede meje s Hrvaško je dejala, da slovenska stran še daleč ni enotna, kar se ji zdi skrb vzbujajoče. Meni, da Slovenija mora imeti izhod na odprto morje, vendarle pa opozarja, da bo Hrvaška kmalu v EU-ju, ko meje več ne bodo pomembne.
V zvezi z nedavnim tragičnim dogodkom pred Globalom je predsedniška kandidatka dejala, da bi ukrepala še preden, bi se kaj zgodilo. Prepričana je, da institucije, ki jih sicer imamo dovolj, ne delujejo v pravi smeri, saj ne služijo državljanom. Opozorila je, da se je podoben dogodek zgodil tudi v diskoteki Lipa, kjer sta tragično umrli dve dekleti.
Več ambicij v zunanji politiki
Elena Pečarič je prepričana, da zdajšnja oblast nima ambicij za Slovenijo, da "ne ve, kaj bi z našo državo pravzaprav rada", nima strategije na zunanjepolitičnem področju, kar se ji zdi skrb vzbujajoče. Država potrebuje misijo za prihodnost, da ne bo obstala v vakuumu in samozadostnosti, meni Pečaričeva.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje