To je namreč nujno, če želimo odpraviti diskriminacijske vzorce, ki po mnenju Pečaričeve vladajo v Sloveniji. Poudarila je, da je sama za to usposobljena vsaj tako dobro kot drugi kandidati, saj se vsak dan srečuje z ljudmi, ki so žrtve diskirminacije.
Pečaričeva se je tako zavzela za politiko dejanj, katere vodilo bi bila odgovornost. Organov za varstvo človekovih pravic imamo pri nas dovolj, vendar se ti po njenem mnenju preveč ukvarjajo sami s sabo. Odbor za peticije se že dva meseca ukvarja z Ropom in Janšo namesto z običajnimi ljudmi, je dejala.
Priložnost za vse
Predsednica Društva za teorijo in kulturo hendikepa (YHD) je svoj delovni program, ki ga ustvarja skupaj z državljani, poimenovala Priložnost za vse. Gre za projekt, ki zaobsega tako funkcionalno opismenjevanje državljank in državljanov kot vrsto zakonodajnih pobud.
Elena Pečarič je opozorila tudi na to, da v nasprotju z drugimi kandidati nima agencije, ki bi skrbela za njeno celostno podobo. Po njenem mnenju je nesmiselno zapraviti sto tisoč ali dvesto tisoč evrov, da bi se nekdo naučil biti simpatičen. Bistveno pomembnejše je namreč, da kandidat stoji za tistim, kar izreče.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje