Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
V oddaji za vrtičkarje je Miša Pušenjak svetovala, kaj storimo, ko prihaja v rastlinah, zlasti na paradižniku, do pomanjkanja kalcija.
252 epizod
V rubriki Sejemo nasvete strokovnjaki s Kmetijsko gozdarskega zavoda Maribor delijo aktualne nasvete vrtičkarjem in kmetovalcem (poljedelcem, sadjarjem, vinogradnikom, vinarjem …).
V oddaji za vrtičkarje je Miša Pušenjak svetovala, kaj storimo, ko prihaja v rastlinah, zlasti na paradižniku, do pomanjkanja kalcija.
V prejšnji oddaji Sejemo nasvete smo govorili o gnojenju vrta z organskimi gnojili, tokrat pa o apnenju. Kdaj je ta ukrep potreben, kako pogosto ga izvajamo in katere pripravke pri tem uporabljamo, je povedala specialistka za zelenjadarstvo in varstvo rastlin Miša Pušenjak.
Da bodo naše vrtnine dobro uspevale, moramo skrbeti, da bo zemlja čim bolj živa in zdrava. Na to najbolj vplivamo s kolobarjem in gnojenjem. In če je kolobar tema za pomlad, pa je jesen pravi čas za gnojenje. O tem s specialistko za zelenjadarstvo in varstvo rastlin Mišo Pušenjak v oddaji Sejemo nasvete.
Konec oktobra in v začetku novembra bo čas za sajenje česna. Zemljo pa je dobro pripraviti že zdaj, saj bodo prvi pleveli kmalu vzkalili in jih bomo pred saditvijo lahko odstranili. O pripravah na sajenje česna smo s specialistko za zelenjadarstvo in varstvo rastlin Mišo Pušenjak govorili v oddaji Sejemo nasvete.
Če smo že posejali in posadili vrtnine, ki jih bomo pobirali pozimi, je zdaj pravi čas za razmislek, kako bomo shranili korene in gomolje, ki jih imamo na vrtu. Ena od rešitev je zasipnica, ki je ljudem že v starih časih omogočila, da so se pozimi oskrbeli z vitamini in minerali.
Dež, ki so ga tudi vrtičkarji težko čakali, je končno zalil gredice. Zdaj pa je pravi čas, da zemljo ustrezno pripravimo za setev zimske solate, špinače in motovilca. Več o tem v oddaji Sejemo nasvete s specialistko za zelenjadarstvo in varstvo rastlin Mišo Pušenjak.
Naši vrtovi v tem času ponujajo obilico plodov. Če ga ni napadla bolezen, še vedno rodi paradižnik, redno pobiramo tudi bučke in kumare, saj s tem spodbudimo novo cvetenje. Na prazne gredice pa že lahko sejemo in sadimo vrtnine, ki jih bomo pobirali jeseni in pozimi. Katere so to in ali jih je glede na visoke temperature bolje sejati ali saditi, bo svetovala specialistka za zelenjadarstvo in varstvo rastlin Miša Pušenjak.
V oddaji Sejemo nasvete smo predstavili rastline za zeleno gnojenje. Gre za posevek, ki ga ne uporabimo za hrano, ampak ga zakopljemo v tla, kjer ga mikroorganizmi predelajo in poskrbijo za povečanje humusne mase. Specialistka za zelenjadarstvo in okrasne rastline Miša Pušenjak je med drugim izpostavila vrste rastlin za zeleno gnojenje, opozorila na sorodstva, ki lahko slabo vplivajo na pridelek, in opozorila, da bo kmalu čas za njihovo setev.
Naši vrtovi so že polni plodov, še posebej veseli so lahko v tem času ljubitelji bučk in solatnih kumar. Nekateri pa so razočarani, ko rastline bujno cvetijo, plodov pa ni. Zakaj se to dogaja in kako vrtninam pomagati, je v oddaji Sejemo nasvete pojasnila specialistka za zelenjadarstvo in varstvo rastlin Miša Pušenjak.
Letošnje vreme povzroča vrtičkarjem precejšnje težave. Po daljšem deževnem obdobju je zdaj zaradi visokih temperatur treba rastline pogosto zalivati. O tem, kako to počnemo pravilno, kako uredimo namakanje in kaj v tem času še lahko posadimo na vrt, v oddaji Sejemo nasvete s specialistko za zelenjadarstvo in varstvo rastlin Mišo Pušenjak.
Vse poletne vrtnine so v tem času že posajene, mnoge so tudi že na naših krožnikih. Da bo kaj svežega na njih tudi pozno jeseni in pozimi, moramo misliti že zdaj, ko je čas za setev radiča. V oddaji Sejemo nasvete z Mišo Pušenjak tudi o tem, zakaj bi moral biti tržaški solatnik posajen na prav vsakem vrtu.
S svetovalko za zelenjadarstvo in okrasne rastline Mišo Pušenjak tokrat o tem, kako se vrtnine odzivajo na trenutne vremenske razmere. Dolgotrajno deževje, ki ga je na hitro zamenjala vročina, je za rastline šok, poveča pa se tudi nevarnost za razvoj bolezni. Kako jih preprečimo?
V oddaji smo govorili o grahu in bobu. Z nami je bila Miša Pušenjak, specialistka za zelenjadarstvo in okrasne rastline.
Govorili smo o fižolu pa tudi o toploljubnih stročnicah, leči, čičeriki in dolgi vigni. V oddaji je svetovala specialistka za zelenjadarstvo in okrasne rastline Miša Pušenjak.
Specialistka za zelenjadarstvo in okrasne rastline Miša Pušenjak je tokrat v oddaji Sejemo nasvete govorila o polžih, bramorjih in strunah.
Tokrat je Miša Pušenjak, specialistka za zelenjadarstvo in okrasne rastline, govorila o kapusnicah, predvsem o zelju, cvetači in kolerabici.
Specialistka za zelenjadarstvo in okrasne rastline Miša Pušenjak je tokrat svetovala, kako naj skrbimo za rastline in zelenjavo v času izrazitih temperaturnih nihanj.
V tokratni oddaji Sejemo nasvete o semenih – o nakupu in preskrbi z njimi. Naša gostja je bila specialistka za zelenjadarstvo in okrasne rastline Miša Pušenjak.
Z Mišo Pušenjak smo tokrat govorili o obrezovanju okrasnega grmičevja.
V oddaji Sejemo nasvete smo tokrat govorili o vzgoji sadik. Z nami je bila Miša Pušenjak.
V oddaji Sejemo nasvete tokrat o krompirju. Miša Pušenjak je pojasnila vse o pravilni hrambi in nakupu semenskega krompirja; povedala je tudi, katere so najboljše sorte v Sloveniji in kdaj in kako ga pravilno sadimo, da bo pridelek zadovoljiv.
Neveljaven email naslov