Minister Hanžku očita, da se je postavil razločno na eno stran, tisto, ki sama ni sposobna volivce prepričati o domnevnih slabostih novega zakona.
Simoniti je še spomnil na odgovor vodje sektorja za medije v direktoratu za človekove pravice Sveta Evrope, ki je povedal, da bi se teoretično mnenje lahko podalo, in sicer preden je stekel zakonodajni postopek, zdaj pa bi bilo lahko mnenje zlorabljeno.
Javna razprava o pomanjkljivosti zdajšnjega zakona o RTV-ju se je pravzaprav začela že ob noveli zakona o RTV-ju leta 1999, ko je tedanja vlada s spremembo zakona dejansko posegla v novinarsko neodvisnost, proti čemur so novinarji upravičeno protestirali, saj so jim bile odvzete možnosti dejanskega vpliva na imenovanje odgovornih urednikov. "Takratni protesti proti veljavni ureditvi so bili po oceni zdajšnje vlade, ki je takoj po nastopu svojega mandata predlagala novi zakon o RTV Slovenija, upravičeni in so tudi razlog za oblikovanje novega zakona," je še opozoril minister.
Minister je še dodal, da je posledica veljavnega zakona politizacija ključnega organa.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje