V odprtem pismu Erhatič opozarja na nekatere pretekle navedbe, ki se po njegovem nanašajo na poskuse prikrivanj in sprenevedanj.
Erhatič predsednika komisije DZ-ja za nadzor nad delom obveščevalnih in varnostnih služb Davorina Terčona (LDS) obenem opozarja, da je nadzorstvena pristojnost komisije zgolj politična, ne pa operativna.
Javna vprašanja za Terčona
Erhatič zato Terčona med drugim sprašuje, ali je v preostalem besedilu deloma že objavljenega magnetograma zaprte seje, ki je na podlagi poslovnika o delu komisije sestavni del zapisnika, kakor koli omenjen Pop TV, kdo je to na seji od članov komisije ali vabljenih izrekel, v kakšni zvezi in s kakšnim namenom.
Pomočnik direktorja tudi sprašuje, ali je v še neobjavljenem delu magnetograma zaprte seje komisije tudi zapis o tem, da naj bi poslanec SLS-a Franc Kangler nekaj izjavil "neslišno". Prav tako ga zanima, na podlagi kakšnega sklepa je Terčon ocenil, da "je policija v svojem poročilu odgovarjala na tisto, česar je komisija ni vprašala" oz. da naj bi policija "s svojim odgovorom presegla vprašanje".
"Servilnost policije do komisije"
Po Erhatičevem pričakovanju bo izredni nadzor nad delom policije, ki ga je odredil notranji minister Dragutin Mate, pokazal na uveljavljeno večletno prakso vpletanja parlamentarne komisije v delo policije. Posledica je, da je policija pristala na "nekritično in brezpogojno servilnost do komisije", tako kar zadeva obseg vpogleda v osebne podatke v konkretnih zadevah kot tudi v obsegu nadzora uporabe prikritih preiskovalnih ukrepov.
Afera je izbruhnila, potem ko je policija na pobudo člana komisije Franca Kanglerja (SLS) pripravila obširno poročilo o delu celjske dopisnice POP TV-ja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje