Foto: BoBo/Borut Živulović
Foto: BoBo/Borut Živulović

"Stranka Dobra država je nastala zaradi nedelujoče pravne države in sistemske korupcije," je v izjavi novinarjem ob vložitvi pobude za oceno ustavnosti zakona o RTV Slovenija povedal Dobovšek in dodal, da mediji pri tem lahko odigrajo pomembno vlogo.

Spomnil je, da je Dobra država že večkrat predlagala spremembo zakona o medijih oz. predvsem zakona o RTV Slovenija, ki je javna televizija. Ta po njegovem mnenju strankam ne omogoča, da enakopravno sodelujejo na televiziji.

"Glede na zakonsko enakopravnost vseh kandidatnih list, ki kvalificirano nastopajo na volitvah v DZ, bi moral javni zavod RTV SLO v času predvolilne kampanje organizirati predstavitev strank brez diskriminacije na podlagi dejstva, ali so parlamentarne ali neparlamentarne," so v Dobri državi navedli v sporočilu za javnost.

Dodali so, da je osnovni namen zakonsko opredeljene volilne kampanje namreč enakopravnost vseh strank v zakonskem obdobju 30 dni, ne glede na status, "parlamentarne stranke pa imajo v medijih zaradi svojega statusa zagotovljen nadrejen medijski status (redno pojavljanje v medijih) v celotnem obdobju med posameznimi volitvami v DZ".

Po njihovem prepričanju status parlamentarnosti ali neparlamentarnosti z vidika nastopanja na volitvah ni pomemben oz. ne bi smel biti vsebinski razlikovalni dejavnik, ki bi vplival na način predstavitve v medijih, sploh pa ne v javnih.

Stranka Dobra država želi ustavno presojo zakona o RTV-ju