Foto:
Foto:

Poslanci so tako z 48 glasovi za in petimi proti vladi naložili, da v štirih mesecih pošlje celovito poročilo o gibanju stečajnih zadev po letih in sodiščih ter pripravi analizo stanja s predlogi sklepov. Vlada mora v štirih mesecih pripraviti tudi poročilo o predkazenskih postopkih, uvedenih ob stečajnih postopkih, poročilo pa naj bi vsebovalo tudi analizo stanja s predlogi ukrepov (omenjeni sklep je DZ sprejel s 47 glasovi za in štirimi proti).

Poslanke in poslanci so s 46 glasovi za in petimi proti sprejeli še sklep, da vlada v štirih mesecih predloži poročilo o številu uvedenih postopkov ugotavljanja sumov pranja denarja v tem mandatu vlade z analizo stanja in predlogi ukrepov.

Zavrnjeno skrajševanje rokov za oddajo poročil
Poslanci pa niso sprejeli dopolnil, ki jih je predložila poslanska skupina SLS-a, po katerem bi predlagane roke za poročila s štirih mesecev skrajšali na trideset dni. Opozicijski poslanci so se namreč zavzeli za krajši rok, saj bi sicer predložitev poročil zavlekli že v čas, ko bo sedanjemu sklicu državnega zbora prenehal mandat.

Izredna seja je trajala kar 13 ur, razprava se je končala šele ob 6. uri zjutraj. Predstavniki opozicije so opozorili na številne že znane afere in neučinkovite pravosodne organe. Koalicijski poslanci pa so poudarjali, da izredne seje niso pravilen način za boj proti korupciji.