Z Gašparjem Gašparjem Mišičem je bil dosežen dogovor, da vrne poslanski mandat, še preden se tudi uradno zavihti na čelo Luke Koper, piše Večer. Danes ali v sredo se bo sešel z vodjo poslanske skupine Pozitivne Slovenije Janijem Möderndorferjem in po pogovoru z njim sprejel svojo odločitev, je dejal.
Čas za razmislek
V ponedeljek je v poslanski skupini PS-ja Gašparja Mišiča sicer že čakala odstopna izjava, a ga ni bilo v Ljubljano. Möderndorferja je poklical in mu povedal, da si bo vzel nekaj časa za razmislek. Če bo poslanski mandat vrnil, ne bo imel več "plana B" in se ne bo mogel vrniti v parlament v primeru, da bi ga vlada Alenke Bratušek z imenovanjem novih nadzornikov Luke Koper spodnesla s položaja. Zato okleva z odločitvijo, ali bi mandat vrnil.
Vendarle pa je pojasnil, da o vrnitvi v poslanske klopi ne razmišlja. V zadnjih dneh je dobil nekatere predloge, o katerih je vredno razmisliti glede na "nerazumne napade politikov na Luko Koper in na povsem zakonito kadrovanje". Kot je dejal, je nujno, da se vključi pravna stroka in "se postavi v bran pravne države".
Od poslanca do državnega sekretarja ... do poslanca?
Dokler se poslanskemu mandatu ne odpove, so mu vrata v državni zbor na stežaj odprta. Poslanci naj bi se namreč na seji 23. septembra seznanili, da Gašpar Mišič zaradi prenehanja opravljanja funkcije državnega sekretarja ponovno opravlja funkcijo poslanca.
Za zdaj ostaja v parlamentu nerešeno pravno vprašanje, ali Gašparju Mišiču z imenovanjem na čelo koprske Luke preneha poslanska funkcija, saj v strokovnih službah DZ-ja nimajo jasnega odgovora na to temo. Gašpar Mišič bi z vrnitvijo mandata olajšal zagato, ki jo imajo zaradi njegovega imenovanja za predsednika uprave koprskega prostanišča v državnem zboru.
Gašpar Mišič: V politiko sem vstopil preskrbljen
Toda Mišič je pripravljen za to, da bi ohranil poslanski mandat, Luko Koper voditi brezplačno oziroma "pro bono", piše mariborski Večer. Tudi če bi ga spodnesli s tega položaja, se glede prihodnosti ne boji. Dejal je, da je v politiko vstopil preskrbljen, in tudi če bi le "sedel in opazoval ta svet in slovensko politiko", bo imel dovolj.
Gašparju Mišiču je še zanimivo, da se v vsem času "negativne kampanje" ni nihče ukvarjal z njegovim programom, in se vprašal, s čim je prepričal nadzornike, pri čemer sam, kot poudarja, nanje ni pritiskal ali se z njimi dogovarjal. Pričakuje in poziva slovensko politiko, naj naredi korak nazaj.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje