Duhovnik Bogdan Vidmar, eden izmed pobudnikov za dan molitve in posta za domovino, je v MMC-jevem spletnem klepetu pojasnil, da pobudo o dnevu molitve in posta za domovino, ki poteka danes in jutri, podpirajo evangeličani, pravoslavni in muslimani. "Pobudo podpirajo tudi posamezniki, ki menijo, da so ateisti. Dejstvo pa je, da sta molitev in post prisotna v tako rekoč vseh religijah, tudi v hinduizmu, budizmu, konfucianizmu," je dodal.
Enega izmed klepetalcev je zanimlo, kako konkretno naj bi molitev pomagala? Se bodo odprla nova delovna mesta? Bodo zrasle bonitetne ocene? "Izkušnje iz zgodovine kažejo, da imata molitev in post vpliv tudi na družbeno dogajanje. Skrivnost je, kako delujeta. Seveda ne zagovarjamo stališča, da za nova delovna mesta ni potrebno nič narediti. Molitev pomaga, da se ljudje (tudi politiki, gospodarstveniki) prav odločajo. To pa ima pozitivne učinke na celotno družbo," je odgovoril Vidmar.
"Menim, da molitev lahko razumemo v širokem smislu besede. Tudi ateist, ki se trudi, da bi živel v harmoniji s samim seboj in okolico, v sebi izreka dobre misli. V bistvu tudi ateist veruje v 'kozmično energijo', v 'zakonitost materije'. Tudi ateist je duhovno bitje in prav tako se mnogi ateisti postijo. Zato s tega vidika ne vidim diskriminacije," je duhovnik odgovoril na vprašanje, ali ne meni, da je dan molitve krivičen do vseh tistih, ki ne verujejo v Boga.
Od torka ob 19. uri do danes, prav tako do 19. ure, je v Katoliški cerkvi na Slovenskem dan neprekinjene molitve in posta za domovino. Z omenjenim dnevom se bo sklenila devetdnevnica za domovino, v okviru katere so v katoliških cerkvah po Sloveniji verniki v zadnjih dneh med drugim molili za duhovnike, kulturnike, politike, gospodarstvenike, pedagoge, mlade in druge.
Na pobudo Iniciativne skupina za dan molitve in posta za domovino ter Sveta katoliških laikov Slovenije so v torek štiri največje verske skupnosti podpisale tudi skupno izjavo, v kateri je zapisano, da je naša domovina utemeljena na vrednotah dostojanstva vsake človeške osebe, družinskega življenja in verske svobode.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje